Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 8m mély gyűrűs kutam,...

Rzsz kérdése:

Van egy 8m mély gyűrűs kutam, a vízszintje 2m. Érdemes lenne e befektetnem egy szivattyúba, vagy túl alacsony a vízszint?

Figyelt kérdés
szivattyú,kút,kert

2015. ápr. 23. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vízszint a lényeg, hanem a vízhozam. Azaz, hogy percenként mennyi víz folyik utána annak, amit kiszívtál.

Szerintem mindenképpen érdemes bele szivattyút tenni. Először csak egy búvárt, azt már 15ezer körül is kapsz, és ha az nem üríti ki a kutat, mehet komolyabb is bele. Megjegyzem, a régen használt kutaknak idővel elapad a hozamuk, de folyamatos ürítéssel egy idő után visszaáll.

2015. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tavaly volt benne egy tesco gazdaságos membrános szivattyú,az mondhatni jó volt,bár a nyomás lehetett volna nagyobb is,de egy szezont birt,ezért gondolkozok valami erősebbe..
2015. ápr. 23. 17:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló kutam van, búvárszivattyút vettem bele. Sajnos a kevés vizet gyorsan kiszívja és elég sokáig tart, míg újra telődik, de még mindig olcsóbb, mint a vezetékes víz.
2015. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 23. 19:01
 5/14 A kérdező kommentje:
...ilyesmire gondoltam... ez a célnak megfelelő lenne???
2015. ápr. 23. 19:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 8 méter mély a kút,és ebben van 2 m vízoszlop.akkor még ebből felszívja az által linkelt szívattyú.Ami bíztosabb egy egy kisebb teljesítményű csőszivattyú.A membránosokat nem ajánlanám.A vibráció miatt .Ha egy kút termelésre van fogva ,akkor abban kialakulnak a vízjáratok is .

Ki kell tapasztalni mennyi ideig lehet a vízkivétel ,aztán kis szünet .

2015. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
...hát a csőkútszivattyúk elég drágák...
2015. ápr. 23. 20:51
 8/14 gomzoli ***** válasza:
100%

Amit belinkeltél, kedves Kérdező, elég hervadtan fogja csorgatni a vizet az 550 W-os teljesítményével, ráadásul mivel a képességei határán kellene dolgoznia (max szívási mélysége 8 m), nem hiszem, hogy nagyobb reményeket fűzhetsz az amúgy is megkérdőjelezhető minőségű 9 ezer Ft-os szivattyú élettartamának hosszához. 1000 Watt körüli teljesítményű kellene, és ha hosszútávra tervezel, akkor inkább egy-két árkategóriával feljebbről válogass (20-30 E Ft).

Egyébként ha kb. 80 cm átmérőjű a kutad belseje, és 2 méter magas vízoszlop van benne, akkor legalább egy köbméter vizet ki tudsz szívni belőle alkalmanként. Kerti locsolásra ez bőven elegendő, még ha akár 3 napig is tartana, míg újra telik a kút. Ha a kút rendszeresen le van szívva, akkor egyre jobban átöblítődnek a vízutánpótlást ellátó kis kapillárisok, egyre javul a hozama elvileg.

2015. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg az ilyen szivattyúkhoz lábszelep is szükséges.
2015. ápr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp búvárszivattyút vennék. A szivattyúnak könnyebb nyomni,mint szívni.Így egy búvárhoz csak slag,és egy kötél kell,leengeded,és go.

Amit linkeltél, at nem is önfelszívó,kell hozzá szívócső,lábszelep,és töltögetheted,ha ritkán használod,kis kosz,és a lábszelep elengedi a vizet,stb...ráadásul gyengécske is.

2015. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!