Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cycasommal problémák vannak....

Cycasommal problémák vannak. Valaki segítene? Részletek lent

Figyelt kérdés
Minden télen eggyel több levele szárad el, mint ahányat nyáron hozott. Így hamarosan nem lesz levele. Amíg kint van az erkélyen jól érzi magát, szépen fejlődik, hozza az új leveleket, 2-3-at is egy nyár alatt. Amint eljön a rossz idő, behozom, és tél végére, mikor raknám ki újra, elszáradnak a levelek. Mit tegyek vele? Már a lakás minden részén tartottam, de sehol sem érzi jól magát.
2010. febr. 21. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A cikászok ilyen finnyás virágok. Az enyém nagyon szeret kinnt lenni, félárnyékos helyen van az udvaron, télen meg bennt világos helyen szekrénytetején, és télen szinte nem is locsolom. 1 hónapban egyszer adok neki egy pohárka vizet és slussz.

Van amikor megmaradnak a levelei, és van amikor eldobja. Az egyiket teljesen lerágta a kutya, csak a csupasz gumó maradt, és elültettem locsoltam és vártam sokára, de rögtön 4 levéllel hajtott ki.

Nyáron egyébként szoktam neki tápoldatot adni ( Wolldüngert teszek egy fél kávéskanállal egy nagy locsolónyi ( 10 liter ) vízbe és kéthetente azzal is meglocsolom. Egyébként meg esővízzel öntözöm, gyűjtöm egy hordóba, a muskátlik is imádják.

2010. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!