Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fóliasátor várható belső...

Fóliasátor várható belső hőmérsékletének számítási módjához szeretnék segítsége kérni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van egy 2x2x2m es hobby fóliám és szeretném megtudni,hogy különböző hőmérséklet mellett milyen belső hőmérséklet várható. Ha valaki esetleg használt ilyet és van tapasztalata azt szívesen venném. Számítási módját tudom,viszont semmilyen adat nincs arról,hogy a PE fóliák milyen hőátbocsájtási értékkel bírnak (U vagy k. érték) illetve a talaj felső rétege várhatóan mennyi hőt tárol és ad le majd az este folyamán. Köszönöm előre is,ha valakinek van ötlete/tapasztalata.


2015. ápr. 26. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hobbi célra vettem egy tomato greenhouse nevű kínai terméket kb. 40 x 80 cm alapterülettel és kicippzározható frontoldallal. Nagyon számít az árnyékoltság (pl. fa lombja alatt) mert különben igencsak felmelegszik a belseje, méréseim szerint 10°C körüli külső hőmérséklet mellett kb. 5°C-kal több belül a hőmérséklet fátyolfelhők esetén, de derült napfényes időben akár 10-20°C is lehet a két hőmérséklet közti különbség, ami 20°C-os kinti hőmérsékletnél már károsan sok lehet. Ezért talán egy vetillátoros hőmérséklet érzékelős szellőztetés elengedhetetlen lehet. A fóliafelület árnyékolása, befestése szintén szempont.
2015. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és az éjszakai állapotot nem mérted véletlenül? Igazából az lenne az igazi kérdés nekem,hogy kint merjem e hagyni a palántákat benne vagy sem.
2015. ápr. 26. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kis fóliánál fagyveszély esetén a kintinél max. 1 fokkal több benti hőmérséklettel számolj.

Ez csak arra jó, hogy nappal nem 12 fok van benne, hanem 25, és jobban fejlődnek a palánták. Tehát ha ládában vannak, akkor fagyveszély esetén éjszakára vidd be őket.

2015. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 28. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!