Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kárt tehet egy membráno...

Milyen kárt tehet egy membrános búvárszivattyú az ásott kutunkban?

Figyelt kérdés

A kutunk kb. 12m mély, és az aljától kb. 2,5-3m magasságig van benne a víz, nyugalmi állapotban.

Öntözéshez szeretném használni egy felszíni tartály közbeiktatásával.

A kútból a vizet először egy felszíni tartályba szivattyúznám, ahonnan a víz felmelegedése után füvet és dísznövényeket öntöznék vele.


Gyakorlatilag csak át kell emelni a kútból a tartályba a vizet, azaz nagy nyomásra nincs szükség.

A kutunk papamétereihez (emelési magasság 9-11,5m) választható modernebb merülőszivattyúk igen drágák.

Ezért gondoltam egy olcsó, membrános búvárszivattyúra, de azt olvastam róla, hogy ezek tönkreteszik a kutat és nagyon zajosak.


Ez tényleg igaz?

Mire lehet számítani a használatuk esetén?


Az ásott kutunk alja ugyan homokos/iszapos, de több beömlőnyílással és jónak mondható vízhozammal.

Nem szeretném tönkretenni, de több tízezer forintot sem tudok szivattyúra költeni.

Szerintetek?



#ásott kút #membrános búvárszivattyú #szivattyú káros hatása a kútra
2015. ápr. 27. 09:23
 1/7 A kérdező kommentje:

Siettem és elírtam: :)

Helyesen: "a kutunk paramétereihez"


Amúgy a kútból csak akkor jön iszapos víz, ha nagyon kiszivattyúzzuk egy ütemben, mert akkor már felkavarja az alját.

2015. ápr. 27. 09:28
 2/7 A kérdező kommentje:
Ajánlanátok szivattyúkat (membrános, merülő) a kérdésben részletezett kúthoz és használati módhoz?
2015. ápr. 27. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy szivattyú(bármilyen is) nem tudja tönkretenni a kutat!


[link]

2015. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Semmilyen kútba nem való membrános szivattyú.A fúrt kutakba meg vétek letenni .Berezonálja az alsó réteget is,még a tiszta vizet is felkavarja .Az élettartamuk is elég rövid .

Nem megfizethetlenek már a csőszivattyuk .Kisebb teljesitményüt kell venni,ez alatt az értendő,hogy az emelő magassága lehet 4-6 bár is ,csak a vizhozama nem olyan nagy

Legalább a kút sincs megterhelve .A beáramló viz mennyisége ,és kivétel közel azonos így .

Ha egy kutat megterhelünk a víz kivétellel ,akkor az a kút homokolni fog,ami annyit jelent,hogy gyors beáramlás hordja be az alsó réteget .

2015. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak: ÁSOTT kútról ír a kérdező!


Nyugodtan beleheheted! Rokonnak is tecsó~gazdaságos,3~4ezres van a kútban,membrános. A tehenek itatásához vesz ki vizet,átlagban napi 3x150~180 litert...minden áldott nap! egy~egy szivattyú másfél~két évet bír...addig az onnan nincs kivéve soha.

2015. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elmèleti szivási mèjsèg10m,gyakorlazban ez 9.5m körüli max. Mèjebbről nem tudnak szivni fizika szerint. Igy marad a bùvár sziv. Nagyszüleimèt 20 èv alatt sem tette tönkre, pedigree naponta hasznàljàk.a viz a rétegeken keresztül szivàrog a kutna
2015. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, ásott kútról van szó.

Alapból én is arra gondoltam, hogy egy membrános szivattyú bevibrálná a kútgyűrűk körüli rétegeket, amik akár annyira összetömörödnének, hogy csökkenne a kút vízhozama...., és hosszabb távon tönkre tenné a kutat.

Ezért is kérdeztem itt, ezen a fórumon is, mert az ismeretségi körömben ellentmondó véleményeket hallottam. Igaz olyanoktól, akiknek jelenleg nincs ásott kútja.

Ez az ellentmondásosság megjelent a válaszaitokban is.

Pedig mennyivel könnyebb lett volna a helyzetem, ha mindannyian ugyanazon a véleményen lettetek volna. :)


Azt hiszem bevállalom a búvárszivattyút.

Ezeket teljesen le kell engedni a kút aljára vagy van egy bizonyos távolság, amit célszerű betartani a kút aljától?


Vannak külsőre teljesen azonos kinézetű búvárszivattyúk, amik csak árban különböznek nagyon. 6000-12000Ft közötti szórással láttam az interneten és a multikban.

Szerintetek ezek az árak minőségi eltérést is tükröznek?

Mire kell odafigyelni a vásárlásnál, milyen adatok fontosak?

2015. ápr. 28. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!