Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút ajánlotok?...

Milyen szivattyút ajánlotok? A részletek alant.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kertünkben van egy 12 méter mély ásott kutunk, nagyjából 8-10 méter mélyen szokott lenni benne a vízszint, már több szivattyút és búvárszivattyút is megevett, nyilván mert magasra kell felvinnie a vizet. Milyen szivattyút ajánlotok, illetve hol vegyem meg (garancia miatt). Budapesten élek. A keret az 30 ezer Ft lenne, de ha nagyon megbízható és tényleg évekig, értsd 5-10 évig is jó, akkor szívesen kiadok érte 50 ezret is. Válaszotokat előre is köszönöm!

2014. márc. 21. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ajánlani nem tudok, de azt hallottam, hogy a régi orosz búvárszivattyúk évtizedekig bírják bírták).
2014. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez így van. A régi házunkban már akkor őskövület volt a szivatyú amikor és születtem és valamikor 18-20 éves koromban romlott el. Szóval ez igaz. A maiak pedig sajnos egy kis homktól megadják magukat.
2014. márc. 21. 19:13
 3/7 MeaBea ***** válasza:

Megnéztem az apródon kíváncsisából, csak mert nekünk is van egy elég mély kutunk amit jelenleg nem használunk. Ilyent találtam, ez új orosz ha minden igaz: [link]


Itt találsz szerintem sokfélét. Vagy itt van ez: [link]


Jó nézelődést :) Használtak is vannak itt.

2014. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 40 méterről kell a vizet felhoznia a szivattyúnak. Az is kérdés mire akarod felhasználni a vizet? Mennyire lett iszapos? Nem a magassággal lehet a probléma hanem az iszapossággal ami megeszi a szivattyúkat. Az ásott kút gyűrűzve van vagy nincs? Elvileg egy kompresszor is elég lenne neked a víz felhozatalához. Egy jó minőségű homoktűrő szivattyút kéne nézned. Ismereteim szerint az "Alko" ilyen és az "El-pumps" is találhatsz hasonlót.Az El-Pumpsot Magyarországon gyártják az alkatrész pótlása megoldott és van olyan szivattyújuk amit házilag is meg lehet javítani mivel több részből állították össze.
2014. márc. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es voltam. Óvlak a nagyon olcsó szivattyúk hirdetőivel szemben ahol sem név,sem telefonszám nincsen.Saját tapasztalat szerint nem vállalnak rá semmiféle garanciát azon a napon kívül amikor kiszállítják.
2014. márc. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jók a tippek. A kútunk gyűrűzött végig, a vize sem iszapos. a legalja a kútnak nyilván igen, de odáig soha nem engedtük le a szivattyút.
2014. márc. 23. 18:22
 7/7 Ezbiztosnemlétezik válasza:
Az én álmom már régóta egy Pedrollo, az ezzel a helyzettel is biztos megbirkózna... És a legfelső keretedbe belefér.
2014. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!