Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan irthatom ki a tarackot...

Hogyan irthatom ki a tarackot a fűből?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kézzel!!! Mi egész nyáron húzgáltuk, és szerintem az idén is így lesz. Gyomirtózhatod is, nekünk nem vált be.
2010. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyrésze télen kifagy, a többit pedig rögtön tavasztól, ahogy kibújnak kézzel kell kiszedegetni. Egy két év alatt szépen ki lehet írtani, legalábbis már nem lesz annyira látványos. Próbáltam én is grialkával, de akkor is kinőtt újra :(
2010. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mi így csináltuk: a föld felső 10 cm-es rétegét kapával, ásóval lapáttal felszedtük (sok helyen még mélyebbre is ment a gyökere, azt kézzel kihúztuk) és új termőfölddel feltöltöttük. most tavasszal jön rá a fűmag. kiváncsi leszek az eredményre, de bizakodó vagyok :)
2010. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Újrafüvesíteni nem akarok.

Tavaly rengeteget huzigáltam, de az a gond, hogy benőtt az út alá, meg a kövek közé is, onnan pedig nem igazán tudom kiszedni és pillanatok alatt elmegy a föld alatt bárhova a rohadtja.

2010. febr. 22. 16:56
 5/13 anonim válasza:
A tarack egyszikű, vegyél egysziküekhez való gyomirtószert. Évente 2-3 alkalommal kell használni és figyelni kell, hogy ne hozhasson magot. De sajna a szél bárhova elviszi, úgyhogy örökre nem fogsz tudni megszabadulni tőle.
2010. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az nem irtja ki a füvet is?
2010. febr. 22. 19:37
 7/13 anonim válasza:
Gazdaboltban kifejezetten úgy kértem, hogy fűből tarackot akarok irtani, így adjon valamit és a boltos mondta ezeket az infókat is. Nekem nem bántotta a füvemet, csak utána az elszáradt részeket ki kellett szedni és a nagyobb foltokon újrafüvezni. Asszem a golf tipusú fűmaghoz biztosan nem jó. Az én füvem pedig 5 évvel ezelőtt készült sima tescós 10kg-os kiszerelésű zsákból, de nem tudom, h milyen keverék.
2010. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Voltam gazdaboltban. Azt mondták, hogy ilyen nincs, mert az a gyomirtó, ami jó a tarackra, az kiirtja a többi egyszikűt is, így a füvet is.
2010. febr. 26. 15:32
 9/13 anonim válasza:
:o ne már, megpróbálom megkeresni a dobozát és leírom a nevét.
2010. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hát barátom nem irigyellek.

Nekem is elkelne valami jó tanács, de valami hozzáértőtől nem olyantól aki látott már tarackot, no nem az ágyúra gondoltam.

Házi kertemben a gyomirtót nem tudom használni, mert más is pusztul tőle a tarack meg csak nevet rajta.

A krumplit is átszúrja, a tarack egy isten csapása.

2010. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!