Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az epreim az eper tápoldat...

Az epreim az eper tápoldat miatt eddig levélre dolgoztak. Most abbahagytam a tápoldatot, de mivel tudom megindítani a virágzást? Foszfor oldattal talán?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 28. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem tápoldatozom az epret, nálam már lassan levirágzik és rengeteg van rajta.
2015. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tyúktrágyával,abban minden van .
2015. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A leírásodból úgy tűnik, hogy eddig nitrogén bőség volt, és foszfor, valamint kálium hiány. Ezt a kettőt kellene pótolni...

Bár az is lényeges lenne, hogy mikor lettek ültetve az eprek?

2015. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tavaly lettek ültetve ősszel, folytontermő kúszó fajta. Jelenleg is van rajta termés meg virág is, de alig van rajta 2 virág meg 3 szem eper. Igen én is arra gyanakszok hogy hiába eper tápoldat, még így is túl sok volt neki a nitrogén és kevés a foszfor. de hogyan kéne pótolni megfelelően?
2015. ápr. 29. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, a Vitaflóra epertápja nagyon hasonló összetételű, mint a virágzásindító, azaz kevés benne a N:

[link]

Milyen gyártmányt használsz?


Lehet, hogy kicsi az edény neki, és le van gyengülve a tő, ezért kevés rajta a termés. Hány liter föld van egy tőnek?

2015. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az éves mennyiség intenzív nevelés esetén NPK 100-50-150.

A nitrogén a zöld felület növelés, termés felfújása, túladagolás esetén minőségromlás.

A foszfor a gyökeresedésért

A kálium az egészséges eltárolható termésért felel nagyvonalakban.

Tavasz indításkor kell a több foszfor hogy erősödjön termés időben a kálium kell aztán nyárvágére ősszel a nitrogén mert akkor tárolja el a jövő évi meginduláshoz növekedéshez. DE itt van nézd meg:

[link]

Hát nem 100%-ba de sokmindent én így csinálok

[link]

anyi hogy én a master20-20-20-ast vettem meg csak és ahol kell több kálium ott krista K pluszt teszek még.

előrre kiszámolva leosztva mikor menyit tegyek.

Meg egy két dolgot még kihagytam mert túlzásba se akarok esni meg ennyit már nem akartam rákölteni.

DE Gyönyörűek és meglátszik az eredmény mert van 3 területem az egyikre semmit a másikra keveset a harmadikra amit kell és van külömbség.

2015. ápr. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!