Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell tápozni a folyton...

Hogyan kell tápozni a folyton termő epret?

Figyelt kérdés

Hétvégén vettem az OBI-ban folyamatosan termő eper palántát. Azt mondta az egyik eladó, hogy inkább egyszer termőt vegyek, azzal nagyobb lesz amatőrként a sikerélményem, mert a másikat nagyon sokat kell tápozni, hogy teremjen. Pontosan mit jelent ez? Csak annyit mondott, hogy neten nézzek utána, mert bonyolult.

Nagyon köszönöm a segítséget és tanácsokat!



2012. ápr. 23. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem annyira bonyolult. Veszel egy zacskó komposztált marhatrágyát (akár TESCO-ban) és 2-3 hetente a tövek alá szórsz egy két maroknyit. :) Én legalábbis így szoktam csinálni. Igazából, ez a 2-3 hét is változó szokott lenni. Nekem hullámokban terem az eprem, és mikor megjelenik a hullám első egynéhány virágja a tövön, akkor szórom oda a marhatrágyát, vagy házilag készített komposztot.
2012. ápr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De jó a folyékony táp is, azzal hetente kétszer belocsolod. Én is marhatrágyát szoktam tenni alájuk, és nagyon hálásan teremnek.
2012. ápr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De arra mindenképp figyelj, hogy milyen folyékony tápoldatot veszel! Pl olyan ne használj, amik dísznövényekhez valók! Csakis olyat, amik kimondottan zöldségek, gyümölcsök termesztéséhez valók!!
2012. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem a szilárd halmazállapotu jobb, mint a folyékony, mert tovább tart a hatása.
2012. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Először egy folyékony tápot vettem az OBI-ban, ami jó bogyós zöldségekhez/gyümölcsökhöz, az eper is fel volt sorolva - de nem túl gazdaságos, ráadásul nem tudom hogy mennyit kell a készre higított oldatos vízből tövenként locsolni.


Tegnap vettem viszont egy kimondottan eper műtrágyát, vagy tápszert, nem tudom pontosan mi a neve. OBI-ban senki se tudta pontosan hogyan kell alkalmazni, csak h nem túl mélyen fel kell túrni a földet és abba szórni. 30g/nm, idáig stimm, ez le van írva, no de... milyen gyakran? Ez volna a nagy kérdés. Ismeri esetleg vki? Sárga 2,5 kg-os doboz, piros terméknév rajta...


nagyon köszönöm az újabb válaszokat is!

2012. máj. 20. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!