Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha az újhagymának való dughagy...

Ha az újhagymának való dughagymát mélyre dugom akkor hosszabb lesz a hagyma?

Figyelt kérdés
A fehér részre gondolok amiért ujhagyma az újhagyma az hosszabb lesz minél mélyebbre dugom?

2015. máj. 3. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. De ha kötött a talaj, akkor nehezen tudod kisezdni, ha mélyen van.
2015. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb fej hagymákat rakol le a földbe ,mert már nagyon hajtanak,abból előbb lesz,és 3-4 is egy hagymából .
2015. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Régen én is azt hittem, hogy ez így működik. Ez igaz is, de akkor csak friss fogyasztásra lesz alkalmas, nem fog rendesen befejesedni. Ha szabad ajánlanom, akkor inkább ültess ÉVELŐ (!) "téli sarjadékhagymát". Még akár most is elvetheted egy állandó helyre ha minden nap locsolod. Jövő tavasztól mindig lesz olyan hagymád, amit a boltokban tálcákon árulnak már márciusban. Nagyon jó szívvel ajánlom, mert ez túléli a hagymalegyet is, ellenben a sima lila- vagy vöröshagymával. Annyi a hátránya, hogy nyárra megfásodik, ehetetlenné válik (ilyenkor érdemes szétültetni a jövő évi populációhoz) de akkorra pont jó lesz a dughagymás hagyma.
2015. máj. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy van ahogy gondolod. Minél mélyebbre teszed, annál hosszabb lesz a fehér rész. Én késő ősszel szoktam a hagymát duggatni, hogy tavasszal újhagymám legyen. Egy ásonyomnyira teszem le. Mivel elég kötött a talaj, egy kis homokot szoktam csenni a gyerek homokozójából és azt szórom fölé, hogy könnyebben áttörje a talajt tavasszal.

(Ha laza a talajod, akkor töltögetéssel is növelheted a fehér részt, amikor a hagymák kibújnak a földből, folyamatosan kapával oldalról fel kell húzni rájuk a földet...)

2015. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat
2015. máj. 4. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem most akarod tán elduggatni? Ilyenkor már a hosszú nappalok és a meleg miatt egyből magszárba megy a nagyja, az apraja meg csak simán fejesedni kezd, és lesz nyár végére egy 3 cm átmérőjű vöröshagymád, ami jövőre tökéletes lesz újhagyma gyártására...

Zöldhagymád nyár előtt már csak úgy lesz, ha 3-4 cm feletti hagymát teszel földbe, annak már csak ki kell hajtania, nőni nem kell, ennyi ideje még van.

2015. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!