Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kibírja-e a telet a fokhagyma,...

Kibírja-e a telet a fokhagyma, ha benne hagyom a talajban?

Figyelt kérdés

Most szedem föl a zöldségeket, és a földből előkerültek az inkább csak kártevők ellen odaduggatott fokhagymák. Az eredetileg egy-egy gerezdből hagyma lett.

Itt hagyhatom-e ezeket? Nem fagynak-e meg?

Ha igen, szedjem-e gerezdjeire?



2014. okt. 17. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Speciel a fokhagymát nem tudom, de a hagymafélék nem bírják a fagyot. Persze, ha nagyon enyhe lesz a tél, még az is előfordulhat. Azért én inkább felszedném, hadd száradjon meg, és hűvös helyen teleltetném át.
2014. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Az előző válaszoló nem tudom, honnan szedte, amit írt, de igenis kibírja a fokhagyma a fagyot!


Kibírja a földben is, ez esetben szedd gerezdekre és ültesd el szabályosan. Tavasszal hamarabb lesz fokhagymád!

De ha meg akarod enni, akkor kiszedve is tárolhatod fagyos helyen (csak száraz legyen). Semmi baja nem lesz, fogyasztható marad.


Egyébként a hagymás virágok (nárcisz, tulipán) hagymáit is ősszel kell elültetni, tehát ezért sem igaz, hogy a hagymafélék ne bírnák a fagyot.


A vöröshagymát tényleg nem szokták ősszel elültetni, az valószínűleg csak kivételes esetben telelne át.

2014. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fokhagymát is meg a vöröshagymát is szokás összel is eldugdosni, így tavasszal korábban hajt ki és elöbb lesu belöle használható hagyma, ebböl következöen nem fagy el. (Mielött belekötne az elsö: 25 éve ültetem így a hagymát a kertben és soha - még extrém hideg teleken - sem fagyott el)


A fokhagymát érdemes gerezdekre szedni, akkor minden gerezdböl egy fej lesz jövöre.

2014. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ügyet Lenke ***** válasza:
Kicsit mélyebbre kell tenni s akkor tavasszal hoszabb fehér része lesz a hagymának, a fokhagyma sem fagy meg.
2014. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Persze hogy kibirja ,csak nem lesz belőle olyan,mint egy gerezdből .Következő évi tárolásra ez nem lesz alkalmas .
2014. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Mindenkinek...

:)

2014. okt. 17. 12:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyes dáliák és kardvirágok hagymái (gumói) nem télállóak.

Én magam a hagymát és a fokhagymát is szoktam "tél alá duggatni" . Jó mélyre kell tenni (ásónyom mélységre), az alacsonyra duggatott hagymácskákat a fagy kinyomhatja a földből. Tavasszal sokkal hamarabb van friss újhagyma, ha tél alá duggattad... A hagymában, fokhagymában magas a szénhidrát és illóolaj tartalom, ez védi meg a fagytól.

Igen, jól gondolod, gerezdekre szedve kellene elduggatni.

2014. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. okt. 18. 10:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Fokhagymából van őszi és tavaszi. Az őszit azért nemesítették, hogy átteleljen, a tavaszi kétesélyes. Mind két fajtát gerezdekből kell újra ültetni.

Vöröshagymánál az őszi ültetésűeket úgy hívják, hogy áttelelő.

Ha nem tudod a fajtáját, egy részét hagyd meg tavaszi ültetésre.

2014. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én több évben is próbálkoztam direkt áttelelő típusú vöröshagymákkal, és mindig gyengén bírták a telet, a normál hagyma viszont a többi sorban mindig kibírta.

Az áttelelő vöröshagyma azért áttelelő, azért tartják, mert ha nem túl nagy méretű, akkor a hideghatás ellenére sem megy magszárba az esetek többségében.


A tavaszi fokhagymánál nem láttam értelmét az őszi duggatásnak, kora tavasszal duggatva is ugyanúgy megnő mindig, és ha előtte végigrotálom a területet, tiszta lesz egy darabig, ősszel duggatva meg ellepi tavaszra a gyom.


A dáliának meg a kardvirágnak nem hagymája van, hanem a dáliának gumója, a kardvirágnak meg hagymagumója.

2014. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!