Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van it olyan személy aki ért...

Van it olyan személy aki ért a fákhoz?

Figyelt kérdés
Van egy kis gondom egy barack fával ès szeretnèm ha valaki segitene.

2015. máj. 13. 23:08
 1/8 anonim válasza:
Milyen gond van vele?
2015. máj. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mi a gond?
2015. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is van gond a sárgabarackkal. ágvég elhalás jelentkezett rajta, azt mondták vágjam le kenjem be fagéllel meg gyenge oldatos rézzel (montaflow-om van) kezeljem le, mert hogy rézérzékeny ezért gyengén. és mégsem ált meg a betegségem. mit tehetnék még vele vagy mivel kezeljem le ??

Pedig vegesollal kezdtem aztán fulicur solo, topas és utánna a montaflow. nonitot is tettem bele.

+ mikor fagy volt megafol és kendal 30-30 ml 10 liter vízhez.

mit lehetne még tenni hogy maradjon még rajta valami idén?

2015. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két hete, mikor elkezdett hervadni a levele, még én is reménykedtem, hogy meg tudom menteni a kajszi fámat. De teljesen kiszáradt. Olyannak tűnt, mintha enyhe fagykárt szenvedett volna. Aztán szépen lassan összepöndörödtek a levelek, ahogy száradtak ki...
2015. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretn hogy gyorsan "kiszáradjon" de ezt senki se tudja meg ithon! Nagyon idegesit az a fa! A fejem mindig beleverem az egyik ágába! Valami ötlet h milyen szert kapjon!? Egy liter sòssav után is jol èrzi magát!
2015. máj. 14. 18:19
 6/8 anonim válasza:

Híradóban láttam, hogy több fa is úgy pusztult ki, hogy körbevágták a törzsét (nem teljesen mélyen, csak pár cm-re). ( Megszűnik a tápanyagellátás. ) Hogy ez a barackfára is igaz-e.. gondolom.. a fa az fa. De ennél biztos lesz biztosabb és kíméletesebb módszer.

Én örülnék ha lenne egy egészséges barackfám. Szegénynek már kérge is alig van, minden baja... :/

2015. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Joe001 ***** válasza:

A sárgabarackot , és többi a csonthéjas gyümölcsfákat (őszibarack , szilva, cseresznye , meggy ) virágzáskor támadja a monílía , ami gomba betegség . A virágon keresztül jut be magába a fába , és a fertőzés mértékétől függően vagy "csak " pár száraz ág, tünet jelentkezik, de akár az egész fát tönkreteheti pár nap alatt .

Elsődleges a megelőzés. Fontos, hogy a fertőzött növényi részeket, gallyakat, és mumifikálódott terméseket távolítsuk el és semmisítsük meg. A monília ellen virágzás idején védekezzünk, amennyiben a fertőzésnek kedveznek a körülmények (esős időjárás, 12 C alatti hőmérséklet). Alkalmasak a ciprodinil, kaptán, vinklozolin, iprodion, hatóanyagú és a réztartalmú szerek.

Javasolt permetezési időpontok:


fák virágzásának kezdetén,

tömeges virágzáskor

virágzás végén, sziromhulláskor

2015. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joe001 ***** válasza:
De hogy gyorsan kiszáradjon , kb 10 nap alatt , akkor egy liter gyomírtó simán megoldja a dolgot.
2015. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!