Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tőzegáfonyát vagy vörösáfonyát...

Tőzegáfonyát vagy vörösáfonyát szeretnék termeszteni húgyúti gondok miatt. Túl drága a kapszula és nem is elég napi két szem sem. Hol tudnám beszerezni, mennyiért?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után terem? Kíváncsi vagyok Mindenre.

2014. aug. 18. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak sima áfonya növény eladásáról tudok .
2014. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen barkácsáruházak kertészeti részén múltkor láttam mind a kettőt. Azt hiszem a Bauhausban volt.

Vörösáfonyával korábban én is próbálkoztam, vettem egy tőt, de nem lett belőle semmi. Csak vegetált, aztán egy-két év múlva teljesen ki is puusztult.

2014. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hol van a kerted. Mo. nagy részén az áfonyák nem teremnek, mert savanyú talajt igényelnek. Nem véletlen, hogy a piacokon nem árulják.
2014. aug. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tudom, vettem is külön savanyú földet (mint ami a rododendronoknak is kell), abba ültettem, de így se tetszett neki.
2014. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tozegafonya van a kerteszetekben, de nm-enkent 3-4 tő kell, savanyú talajt szeret, mint a többi áfonya. Elég drága egy tő. Én is nagyon szeretem, de az itteni talajviszonyok nem igazán megfelelőek neki.
2014. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A savanyú föld csak cserépben marad savanyú, egy ideig. Szabadba kitéve egy évig sem tart a savanyúsága, plusz a gyökerek is kimennek belőle a meszesebb részre. Legalább kéthetente kell öntözni savas vízzel, de azt meg állandóan mérni kell, hogy mikor és mennyivel.
2014. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, hát akkor elég macerás valóban, hogy jól is érezze magát és teremjen is...
2014. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!