Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elvetettem teljes kertemet...

Elvetettem teljes kertemet bokros babbal mivel kell permetezzem?

Figyelt kérdés
Locsolni is kell vagy valamilyen szert tudnátok ajánlani?
2015. máj. 14. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A bokros bab elég vízigényes, vagyis ha jó, minőségi termést akarsz akkor locsolni kell, 25 fok feletti szárazságban naponta 1-2 kannával én pl. meglocsolom, illetve kap 10 naponta víz oldható műtrágyát is.


Permetezni én pl. a vetés után 1-2 hét múlva szoktam felszívódó és kontakt gombaölővel és rovarfertőzés esetén decis vagy karate szerrel, ha nem muszáj egyébként azonnal sohasem szórók ki kemikáliát.

2015. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem több van vetve 1400 bokor,azt hogy permetezni?mivel?pontosan?de köszi a segitséget
2015. máj. 14. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Következő gombaölő szereket használom : mister, réz-kén, dithane m45 - gombafertőzöttségtől függően,


rovarölőszerek: decis,karate, actara (legvégső esetben)


úgy kell(ett volna) kialakítani a sorokat vetés közben hogy a permetezővel minden növény elérhető legyen.

2015. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
réz-kénre példa: vegesol, Bordóilé+kén NEO SC stb.
2015. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 schocko ***** válasza:
48%
Nem kell semmivel permetezned, locsolni reggel locsold (ha szükséges, de nem kell túlzásba vinni, csak ha hosszabb száraz időszak van).
2015. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bizony hogy kell permetezni ,ahogy a 3 as is írta .

A permetbe lehet tenni folyékony felszívódó műtrágyát is .

2015. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az utóbbi 5 évben már 2-szer is elvitte a termésem legalább 1/3-át pár gomba (Rozsda,Ragya,Lisztharmat,A szürkepenészes rothadás stb., ezenkívül még legalább 2 veszélyes gomba károsítója van) tehát nem árt figyelni és ha szükséges akkor beavatkozni, főleg ennyi bokor esetén!
2015. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fogom permetezni az alábbiakkal köszönöm mindenkinek szépen a segitséget
2015. máj. 15. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!