Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan szaporítsam a dracenámat?

Hogyan szaporítsam a dracenámat?

Figyelt kérdés
Van egy kifejlett dracenám, egy tőből kifejlődött 3 "altő". Nem tudom másként elmagyarázni. :) Szóval egy törzse van, amiből 3 fa nőtt ki. 2 már szép nagy, viszont az egyik még picike. Ezt hogyan lehetne átültetni másik cserépbe? Vágjam le a törzsről és ültessem simán el, vagy hogyan?
2010. febr. 24. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém fölkopaszodott és azt csináltam, hogy földaraboltam a szárát és leszúrtam egy-egy cserép földbe. Van amelyikből nem lett semmi, de a többség kihajtott és meggyökeresedett.
2010. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor a legkisebbet vágjam le a tőről, szedjem le a leveleit, és ültessem el? Nem baj, hogy még vékonyka a töve?
2010. febr. 24. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:
levághatod a legkisebbet nyugodtan, én először vízbe tettem, 2-3 hét alatt gyökeret növesztett, majd elültettem, azóta is növöget.
2010. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy vékony. Igen, lehet vízben is gyökereztetni, ahogy az előző írja. Én rögtön földbe dugtam és vigyáztam rá, hogy ne száradjon ki a földje.

Talán ha előtte gyökerezteted, biztosabban megmarad...

Igen, ha végig leveles, az a rész is ami földbe, vízbe megy, arról szedd le óvatosan a leveleket!

2010. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!