Kezdőoldal » Otthon » Kert » A marhatrágyát vagy a műtrágyá...

A marhatrágyát vagy a műtrágyát válasszam?

Figyelt kérdés
Rengeteg fát és cserjét ültettem az idén tavasszal. Kellene nekik valami erősítő. Ha marhatrágyával szórom be jól a befásított területet annak hatása meg fog látszódni a csemetéken? Vagy válasszam a műtrágyát? Melyik fog jobban érvényesülni?

2015. máj. 17. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
marhatrágya. de nézhetsz komposztot is az is nagyon jó
2015. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Marhatrágya a növények alá jó (érett természetesen) általában,felülre téve is csak és évek múlva adja le a tápanyagot 3-5 éven keresztül kisebb mennyiségben, műtrágya biztosan jobban fog érvényesülni mert azonnal felvehető ion formájában a gyökér mindjárt felveszi, illetve a levél is kelatizált formában, jó minőségű műtrágyával (Volldünger Linz,Wuxal,Yara) tehát szebb,egészségesebb növényeid lesznek.
2015. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ez az érett marhatrágya amit pl. az OBI-ban árulnak nem nagyon büdös?


Ha műtrágyát választok, küldenétek néhány linket, hogy mik a legjobbak és hol lehet beszerezni őket?

2015. máj. 17. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Közeli gazdaboltban érdemes vásárolni:


Amiket én használok közel 5 éve és beváltak: -Volldünger Linz

-Wuxal Super



ezenkívül esetleg más is jó csak legyen benne mikroelem (pl. Damisol Kondi)

2015. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minél érettebb annál kevésbé büdös.
2015. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legjobban bevált módszer minden esetben: trágya a talajszerkezet javítására (humusztartalom növelésére) + műtrágyázással kiegészítve, a műtrágya túladagolást viszont kerülni kell mert az rosszabb mintha semmit sem kapott volna.
2015. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Épp ezért idegenkedem tőle, még soha sem műtrágyáztam.
2015. máj. 17. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért kell mindig csak 0,1%-os oldatot keverni, evvel nekem még soha sem "sikerült" túladagolni. (0,1% = volldüngerből 1g műtrágya /1L , wuxal superből 1ml/1L)
2015. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A marhatrágyával már elkéstél .Azt a gyökérzet alá kellett volna rakni.Ekkor úgy kell gondolkodni,többet így nem tudom megtrágyázni .De a trágyalé is jól leszivárog a földben .

Ez esetben úgy kell használni,mint a tyúktrágyát . Vizben oldatot csinálni,és ezzel beöntözni .Az az igazi istálló trágya,amit a tehenek tartási helyén raknak halomba ,és érik meg .Ennek azért van még szaga is .

2015. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A teljesen érett trágya abszolút nem büdös. Kellemes földszaga van. Ami büdös, az vagy nem egészen érett, vagy légmentesen volt tárolva, és baktériumoktól berothadt.


De kertbe ne gondolkozz ilyen obis zsákos trágyán. 50 liter legfeljebb 2 facsemete köré elég (a földbe beásva természetesen, nem szétszórva). A nitrogén egy része még idén leér a gyökerekhez, más anyagok csak évek múlva. Ezért írták, hogy előre kellett volna gondolkozni, ültetés előtt bedolgozni a talajba.

Ez műtrágyánál is így van, egyes anyagok csak 5 cm-t mozdulnak lefelé évente. Vízben feloldva lehet lejuttatni mélyebbre. Meg persze levéltrágyázni is lehet.

2015. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!