Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántadőlés ellen valami ötlet?

Palántadőlés ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nem bolti magról szaporítok, hanem a tavalyiról (szóval a csávázott magról most ne beszéljünk) viszont mindig úgy járok, hogy a palánták megdőlnek...pedig tavaly is locsoltam a földet gombaölővel (már nem tudom mi volt a neve)... valami ötlet?? Esetleg valami jó gombaölőt ajánlana valaki?
2010. febr. 25. 17:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egyébként paradicsom palántáról beszélek, ha az számít valamit :D
2010. febr. 25. 17:40
 2/11 anonim ***** válasza:
Karó? Ősi, bevált módszer. Én nem értek a kertészethez, de azt tudom, hogy a paradicsomot karózni szokták.
2010. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
palántadőlés mint betegség
2010. febr. 25. 17:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Most nem jut eszembe a neve, de valamilyen por vízben kell feloldani. De mezőgazdasági boltokban biztos tudják.
2010. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hamut szórok a fejemre, mert fentebb hülyeséget beszéltem.
2010. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cserélj magot, és ültesd más területre a paradicsomot. Szerintem már a mag fertőzött.
2010. febr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a csávázott vetőmag, steril palántaföld mellett is dőlnek a paradicsompalántáim.

Tegnap nekem az ORTHOCID 50 WP -t ajánlották a még álló palánták permetezésére.

2010. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azaz Ortocidra gondoltam én is, nekünk a paprika palántánál bevált.
2010. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

oké akkor ezt a nevet felírom magamnak :D

Tavaly a kertészboltban ajánlottak valamit , nem tudom mi volt a neve, de egyáltalán nem használt...bár nem lepődök meg, mert nem "szakember" volt a hapsi.

2010. febr. 26. 13:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol neveled a palántákat? Elég fényt kapnak? Ha nincs elég fény, akkor vékonyak és hosszúak lesznek, meg ugye gyengék és eldőlnek.
2010. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!