Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kínai császárfa olalágait...

Kínai császárfa olalágait levághatom most?

Figyelt kérdés
Kicsit elcsesztem az elején, most olvastam utánna, hogy le kellett volna vágni. De azt men tudtam kideríteni, hogy mikor szabad. Majdnem 2 méteres és van pár (fásodott) oldalága, amitől inkább bokornak néz ki, valószínüleg ezért nem nőtt felfelé idáig, pedig árnyékolás céljából ültettem.
2015. máj. 26. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Vissza kell vágni igen (legalább 1/3-ra).Most is levághatod szerintem, annyi hogy később fog kihajtani,én vágtam le júliusban az egyik rügynél mikor nem figyeltem és gyönyörű volt az adott évben, nem tudom hogy melyik fajtád van de ezeknek az újabb hibrideknek biztosan nem lesz semmi bajuk.
2015. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor ültetted? Ha csak 2 méteres, akkor jövő tavasszal vágd vissza föld felett 1 centivel, és hajtasd újra. Utána a levelek tövéből törd ki a hajtásokat 2-3 centis korukba, akkor nem lesznek oldalágak. Olyan magasságba hagyd meg, ahol szeretnéd, hogy ágakat növesszen pl. 3 métertől. A visszavágás miatt ne aggódj, mert sokkal gyorsabban fog utána nőni, úgyhogy behozza a lemaradást.
2015. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
3 éve ültettem. Jelenleg kb 1 méter magasságban 3 oldalhajtás tör felfelé egyformán, kb 3-3,5 méteresek. A levleket majdnem 2 méter magasságig folyamatosan letörtöm.
2015. aug. 27. 01:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott valami nem oké. 3 évesen 7-8 méteresnek kéne már lenni. Bár a válaszom után láttam, hogy elég régi kérdés, de az új információk alapján is azt tudom javasolni, hogy tavasszal vágd ki, hagyj meg egy hajtást és kezdd el újból kialakítani. A leveleket nem kell letörni, csak a hajtásokat törd ki a tövéből, mert abból lennének az oldalágak. Nem tudom, hogy honnan származik és pontosan milyen fajta, de visszavágás után jövőre 4-5 métert legalább el kell érnie.

Én az ágakat nem vágnám le, mert azt jobban megsínyli, plusz örök nyomot hagy rajta.

2015. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!