Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a chili-nek?

Mi lehet a baja a chili-nek?

Figyelt kérdés

Chili-t tartok otthon az ablakban. Palántát vettem piacról, a napokban kezdtek előjönni a kis fehér virágai. Semmi gondja nem volt eddig, viszont pár napja elkezdtek a levelei sárgulni, fakulni. Pár levele le is hullott. Jobban megvizsgáltam, és találtam 2-3 olyan levelet rajta, melyen megjelentek nagyon apró csoportokban fehér és szürke színárnyalat közötti pontocskák, és pár erősebb zöld folttal együtt. Nem tartom kizártnak, hogy köze lehet a levélhullajtáshoz. Eleinte arra gondoltam, hogy lisztharmat, vagy levéltetű, de ismereteim szerint ezek máshogyan néznek ki, a fűszer, illetve erősebb karakterű növényeket ezek nem támadják, és a szobában van a növény, így ki merem zárni. A földje szinte állandóan száraznak tűnik, naponta adok neki vizet (persze nem túlöntözve), de még így is adtam ma neki külön, mert ismét száraz a földje, és azonnal be is szívta. Ennyire igényelné a vizet? A nap majdnem mindig süti, de most amúgy sem olyan erős, ráadásul egy melegebb éghajlati növényről van szó. Arra gondoltam, hogy a tápanyag tűnhetett el a földjéből, de nem tudom, hogy ez-e a problémája. Ti mit gondoltok? Mi lehet a növény baja? Mit kéne tennem?

Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)



2015. máj. 28. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk kép alapján könnyebb lenne megmondani,de inkább gomba/ rossz helyen van. Tápanyag nem tűnik el a földből, ezt nem így mondják, tápanyag hiány tünetei nem ilyenek. Érdemes áthelyezni, ha kell gombaölő szerrel permetezni és megvizsgálni hogy alatta nem pang-e a víz!
2015. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Készítettem pár képet, remélem így könnyebb lesz.


[link]


[link]


[link]

2015. máj. 28. 18:21
 3/3 anonim válasza:
Azok a kis fekete pöttyök szerintem atkák
2016. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!