Kezdőoldal » Otthon » Kert » Több fajtájú csemege kukoricát...

Több fajtájú csemege kukoricát lehet egymás közelébe vetni?

Figyelt kérdés
Royalti F1-ből vetettem úgy 200 szemet nemrég csíráztak ki, de van még egy kis helyem kb 1 méterrel arréb ahova meg gyöngyhajnalt akarok vetni. Nem zavarnak be egymásnak?
2015. máj. 31. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ha továbbszaporítanád.
2015. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan vetheted egymás közelébe, ha még több félét vetnél se lenne semmi probléma.
2015. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, az alkérdésre válaszoltam, így félreérthető lehet. 1-es voltam.
2015. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Átkereszteződnek. Én egy fajtát ültettem, az is F1 volt, 3-4 csövesre nemesedett, most ötödször ültettem vissza. Természetes szelekcióval jött létre, az eredeti jó tulajdonságait megőrizte.
2015. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az F1 pont attól F1, hogy csak közvetlenül a keresztezés utáni első generáció adja a kellő minőséget. Újravetésnél még ha tíz kilométeren belül nincs is másik fajta, akkor is a fele vissza fog ütni valamelyik ősre.

Úgyhogy most lehet mellé bármilyen másik fajtát vetni, de a magot nem lesz érdemes elrakni vetőmagnak. Persze, ha nem számít a minőség és egyöntetűség, akkor el lehet rakni, mert főzni való kukorica lesz mindegyikből...

2015. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztosan láttál úton útfélen kísérleti kukoricatáblákat 5-6 fajtával. Ott gáz lenne ha már a termés leresztezéssel érne be. Csak mint vetőmag lesz reprodukálásra alkalmatlan.
2015. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos információt! És mi van akkor ha mondjuk spórolásból fel szeretnék használni a termésből vetési célra? Ilyenkor újra teremni fog vagy ez a mag már alkalmatlan rá?
2015. máj. 31. 22:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Az nem ajánlott mert ugyanazt a fajtát és minőséget amit vetettél már nem kapod vissza, nemhiába F1-es hibrid... tehát érdemes újra megvenni a gyári magot.
2015. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mint írtam, mindegyikből ehető főzni való kukorica lesz. Különböző minőségűek ugyan, de ha csak saját részre kell, és van helyed bőven, akkor legfeljebb nem eszed meg, ami nem néz ki szimpatikusnak. Én is szoktam hibridet újravetni, a szebbeket megeszem főtt kukoricának, a maradék 50-100 csövet meg levagdosom és megy a fagyasztóba, elég sok fogy nálunk ilyen mexikóinak meg kukoricás rizsnek, annak nem annyira lényeg a minőség.

Ezt te tudod, hogy neked a 100 %-os minőség fontosabb, vagy a megspórolt pénz.

2015. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyik F1-es ből sem érdemes magot gyűjteni, és erre minden kertészmérnök ismerősömnek ez az egyöntetű válasza volt, legyen az bármilyen növény. Az a 300-400-1500 forint spórolás nem éri meg ebben az esetben.


Az F1-ből gyűjtött és elvetett fejlődő növények nem rendelkeznek az előző generáció jó tulajdonságaival, hanem a korábbi ősök jó és rossz tulajdonságait örökítik, nos példaként a szomszéd -senkire nem hallgatva jó megjárta, rossz termés mellett még a betegség is nagyobb számban tizedelte....

2015. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!