Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsánál tényleg csak azt a...

Rózsánál tényleg csak azt a szárat lehet dugványozni, amelyiken a virág volt és már elhervadt, leszáradt?

Figyelt kérdés
A múltkor egy videót láttam, ahol egy idős néni ezt állította, hogy így kell és tejfölös pohárban gyökereztette az őszi kiültetésig május-júniustól.

2015. jún. 2. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám is így tanította. Mi viszont szabadföldbe ültettük és mi a következő tavaszig levágott PET palackkal takartuk le.
2015. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem csak azt lehet. De azt egész biztosan lehet, ezért szokták azt. Mivel az elhervadt virág szára pont a megfelelő állapotban van, azaz egy beért hajtás, ami már 2 hete nyugalomban van, tehát a szövetei meg vannak erősödve, a sejfalak vastagok, a rügyek fejlettek. Aki nem tudja megállapítani egy rózsavesszőről, hogy megfelelő-e, annak mindenképpen ezzel érdemes próbálkozni, mert azt azért meg tudja állapítani mindenki, hogy a virág elhervadt. :)


Én szabadföldben szoktam, fél(vagy inkább háromnegyed)árnyékban, befőttes üveggel leborítva. PET-tel is jó, csak azt mozgatja a szél, rögzíteni kell, a befőttes üveget meg csak ráteszem, és kész. Tavasszal ültetem a végleges helyére.

2015. jún. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!