Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem nőtt meg rendesen a mák,...

Nem nőtt meg rendesen a mák, amit elvetettem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Még tavaly októberben vetettem mákot, át is telelt, de nem nőtt még derékmagasságig sem. Lehet hiba az, ha későn egyelem ki? Vagy a mag volt rossz?

2015. máj. 28. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a magnak baja van, akkor vagy ki sem kel, vagy ha mégis, akkor nem telel át.

A földed rendben van? Van tápanyag benne?


Ha egy bizonyos mértéken felül sűrű a mák, akkor a sűrű lét ideje alatt szinte teljesen leállhat a fejlődése, utána hiába egyeled ki, a melegebb idő beköszöntével a fejlődés leáll, és bimbót kezd hozni, bármekkora is.

Azaz elképzelhető, hogy először azért nem fejlődött, mert túl sűrű volt, aztán meg azért, mert jöttek a hosszú és meleg nappalok.

2015. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A máknak sekély gyökérzete van, nos a jó termés/egészséges növény eléréséhez érdemes műtrágyázni (starter trágya/jó minőségű víz oldható műtrágya) sőt lombtrágyázni is szokták. Szerves trágya főleg sűrű állománynál biztosan nem elég,főleg homok talajon. Tehát ha nem történt műtrágya kiszórás, vagy nem kapott eleget akkor erről mindenképpen érdemes gondoskodni, most már lehet nem lesz szebb, de előfordulhat még.

A mák Ca és Mg igényes tehát arról is érdemes gondoskodni.

2015. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos kissé homokos a földem, de korábban termett rajta tök és borsó is. Már régóta nem vetettem oda semmit, szóval szerintem a földdel nem lehet akkora gond. Beismerem, lehet hogy későn egyeltem ki. Mikor kell egészen pontosan kiegyelni, amit ugyebár ősszel vetettem el?
2015. máj. 28. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell egyelni, mikor már láthatóan zavarják egymást, azaz nem csak a levelek vége ér a másik növényhez.

Ha a végleges egyelést korainak tartod ennél az állapotnál, akkor lehet több menetben is egyelni, előbb nagyjából, aztán olyan 5-10 cm-es leveleknél véglegesre.

2015. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. máj. 30. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!