Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy hónapos fű között nagyon...

Egy hónapos fű között nagyon sok a gaz. Mivel irthatnám ki és mikor ajánlott?

Figyelt kérdés
Minél többet locsolom, annál több jön elő. Vágva még nem volt, még nincs 10 centi.
2015. jún. 9. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Az az ajánlott, hogy ne akarj csak-füvet, mert tönkreteszi a talajt.


Idővel amúgy az agyonvágott kertnél elszaporodnak a földhöz lapuló kétszikűek, amik aztán teljesen kiírthatatlanok.


Hagyd, had nőjön a kertben ami akar, csak a szúrós bogáncsot, csalánt szedd ki.

2015. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarom az összes gyomot eltüntetni, de attól félek, hogy több lesz a gyom mint fű, és csúnya. Nem?
2015. jún. 9. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt kitört a fű-őrület, azelőtt mindenhol virágos kert volt tele pitypanggal, százszorszéppel, lóherével.


Meg lehet nyugodni, a kertek előbb-utóbb beállnak maguktól az éghajlatnak, földrajzi adottságnak megfelelően ha békénhagyod. Ez a Krpát-medencében sok virágot, és számos kétszikűt jelent.


Kicsit más, de pl. nálunk olyan agyagos a talaj, hogy a fű júniustól augusztusig szó szerint kiégett, na AZ nézett ki borzalmasan. Nem szólva arról hogy a víz, meg a szárazság egyaránt tüntette el a termőtalajt, és lassan félő volt hogy az épületet is alámossa.

Mára pedig kihalt a fű, és csak taposástűrő vackok maradtak, amik teljesen lefedik a talajt a csodás mélyzöld leveleikkel (nem hagyják kinőni a füvet). Idén pedig elkezdtek visszatérni a virágok is.


Szvsz nem kell erőlködni túlzottan. Az igazán ronda úgyis csak a szúrós cucc és a cserje, de azokat a fűnyírás és egy kis kézi gyomlálás nem engedi elterjedni.

2015. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk van fűre szelektív gyomirtó, tehát a fűt nem írtja ki csak a kétszikű gyomot. pl. Gyom-Stop
2015. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pitypangnak, százszorszépnek, lóherének kimondottan örülnék, de az nincs. :) Porcsin van, meg a többit nem tudom. Igaz a porcsin is egy gyógynövény, de nekem speciel nem tetszik. :)
2015. jún. 9. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Félig megnőtt példányok kézi kiszedegetése nem megoldható?
2015. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mekkora terület? Hány négyzetméter?

Nyírás előtt nem ajánlott a kis gyenge fűszálakat Gyomstoppozni.

Ha nem túl nagy a terület, akkor a füvet jelentősen túlnövő gyomokat sajnos kézzel kellene kiegyeselni a területről, illetve ezt 2 naponta megismételni. Aztán 10 centis magasságban kellene egy fűnyírás, majd egy hét múlva még egy. Közben persze célszerű lenne úgy öntözni a frissen telepített füvet, hogy a föld ne száradjon ki.

A második fűnyírás után kellene hagyni 2-3 napot, hogy a gyomok hajtsanak 2-4 levelet, és akkor kellene kétszíkű gyomírtóval (pl.: Gyomstop) előírás szerint megpermetezni. Ez a kétszíkűeket kiviszi.

Nem tudom milyen talajerő-utánpótlás volt, vagy lesz, de a későbbiekben a fű ápolása közben a műtrágyázás és a rendszeres nyírás gyomokat gyérítő hatással van, nem szeretik a tápdús talajt és a rendszeres nyírást.


Megvallom őszintén életem során volt többféle füves, gyepes területem. Tetszik a gyep is amúgy, ahol a százszorszéptól a lóheréig van mindenféle.

De igazán jót futkározni a gyerekeim a valóban hibátlan füvön tudtak - megbotlás nélkül. És nekem esztétikailag is ez a legkedvesebb a szememnek. Igaz, a legtöbb munka és macera a hibátlan fűvel van...


[link]

[link]

2015. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De, kézzel fogom kihúzogatni majd, vagy amit a 7-es írt. Csak még gyenge, nem tudok rámenni.


7-es, köszi a képeket, gyönyörűszép a kerted!!!


Most azt találtam ki, hogy vetek fehér lóheremagot is közéje, mert anno volt nekünk és tetszett. Mit szóltok?

2015. jún. 10. 13:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg az strapabíróbb is, kutya is van, nagytestű. Locsolni tudunk, de talajvízzel. Az nem "műtrágyáz"?
2015. jún. 10. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!