Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kajszi és -őszibarack, mandula...

Kajszi és -őszibarack, mandula, szilva ültetése ajánlott, ha?

Figyelt kérdés

1,Ha már a terülten volt csonthéjas? Meggy,cseresznye, szilva?

ez mindegyikre vonatkozik? Ha én így ültettem?

Mandulát szilva helyére,kajszit a cseresznye helyébe.

2,Szilvát száraz domboldalra ültetni érdemes? Van olyan fajta(olyan alanyon) ami bírja?

3, Érdemes ezeket együtt ültetni? Egy kertbe?

A tápanyag felhasználás és a betegségek tekintetében.


4,A kajszi egyik betegsége a gyökéren keresztül támad,olvastam valahol.Nem tudom a nevét.

Ez a őszibarackra is veszélyes?



2015. márc. 12. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor volt ott a régi ültetvény?
2015. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

részben még most is van. Sok jött fel magról.

De nem ültetvény hanem egy nagy kert.

2015. márc. 13. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem az igazi a dolog... Jó erős tápanyagfeltöltés, illetve talajfertőtlenítés szükséges. A száraz (meleg) domboldalra inkább a mandulát tenném (nem mintha annyira szeretné a szárazságot). Érdemes öntözni, ha nagyon száraz a talaj, és akkor mindegyik bírja.


Házikerti szinten azt érdemes egy kertbe ültetni, amit meg szeretnél enni. Ezeknek a növényeknek a növényvédelmében, tápanyagutánpótlásában stb. sok az átfedés, ezért jók lehetnek együtt. Persze épp ezért a kórokozóik, kártevőik is mutatnak átfedést, ezzel viszont vigyázni kell!


A talajból többféle kórokozó is támadhat, de mivel nem üzemi ültetvény, gondolom nem fogsz sorközművelést végezni, tehát nem sérted meg a gyökereket, így nem kell nagyon félni ezektől.

2015. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Jobb lenne nem csonthéjasokat ültetni, de ha ez a kerted van, akkor itt kell megoldani.

A talajuntság nevű dolog (hormonok a talajban) 3-4 év után megszűnik nagyjából a hormonok lebomlásával, a tápanyagot tudod pótolni, aztán jöjjön, aminek jönnie kell...

Ha meg tudod oldani, akkor ne ugyanoda kerüljenek a fák, hanem két régi fa helye közé az új.

2. Szilvát faiskolában nemigen árulnak máson, mint myrobalan alanyon. Léteznek modern alanyok, pl. amik talajuntságra is fütyülnek, de nálunk még nem terjedtek el, csak egyes üzemi területeken vannak.

Ha nem teszed sűrűre a fákat, akkor semmi gond nem lesz a szilvákkal. Nekem is vannak szilvafáim olyan domboldalon, ahol 40 cm termőréteg van, és szépen kinevelik a termést.

2015. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!