Kezdőoldal » Otthon » Kert » 145*75-ös,45 cm mély szögletes...

145*75-ös,45 cm mély szögletes kerti tóba szeretnénk néhány halat. Csak nyári rezidencia lenne, télen behoznám őket egy kb.60 literes akváriumba. Milyen kis termetű halak "nyaralhatnának" a tóban amik utána az akváriumban sem szűkölködnének?

Figyelt kérdés
A tó a napsugarakat eléggé szűrve kapja. A víz hőmérséklete most is csak 17 fok. Keringtető van. 2-3 aranyhalnak télen 60 literes akvárium nem kicsi? A xifo, guppi, molli és hasonló apróságok meg nem fagynak meg 17 fokon? Van valakinek tapasztalata?
2015. jún. 10. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsi aranyhalnak elég a 60L ,igazából ez a fajtától is függ, nagy aranyhalnak viszont kicsi lesz majd, még egynek is.

Trópusi halak már 17-on is megfázhatnak, én már jártam így a lakásban, később meg is döglöttek, én csak hidegvizi halakat ajánlok.Talán a guppi a legigénytelenebb azzal lehet kísérletezni.

2015. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17 fokon biztos nemfagynak meg, max. megfáznak, de már az is elég hogy elpusztuljanak.
2015. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a guppi az egyetlen ami az aranyhalon kívül esetleg bírja a klímát. Én abból indulok ki, hogy a margitszigeti tóban kvázi őshonosak, pedig télen ott is lemegy 14-15 fok alá a víz, hiába termál. Esetleg egy 100 wattos fűtővel meg tudod emelni 2-3 fokkal a víz hőmérsékletét a kritikus időben és körégyülnek. Nyáron meg úgyis felmelegszik az ilyen sekély víz 25-27 fokosra is még árnyékban is, az meg tökéletes.
2015. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! És abban tudtok esetleg segíteni, hogy milyen növényt tegyek még a vízbe? 3 csokornyi hínár (9 szál kb. 15-20 centi hosszúak), 1 vízi tutaj, 1 vízi jácint és 3 kolokán van jelenleg a tóban, meg néhány békalencse. Hallottam, hogy túl sok növény se jó, de az se, ha kevés.
2015. jún. 10. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A túl sok azért nem jó, mert este a növények nem fotoszintetizálnak, széndioxidot bocsájtanak ki oxigén helyett. Vagyis hajnalra a tóban oxigénhiány léphet fel. Ha meg nincs növény, akkor meg az a baj, illetve a bomlástermékek sem lesznek feldolgozva ami meg szimplán mérgező. Ennyi növény szerintem elegendő. Esetleg egy tavirózsa árnyékolónak.
2015. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sok növény akkor csinál galibát ha gyenge a keringés, mivel este oxigénfogyasztók lesznek, és mint előttem írták co2-t bocsátanak ki, így oxigénhiány lehet. A gázokat hivatott a keringés kiegyenlíteni, megfelelő keringés mellett nem jelent a sok növény gondot.


60 liter szerintem kicsi lesz télre, nehéz benne megfelelő biológiai egyensúlyt kialakítani, nincs elég víztömeg ami tudná tárolni a halaktól származó ammóniát, amíg a baktériumok lebontják nagy dózisban mérgező nitrátra, még erős biológiai szűrésnél is problémák szoktak lenni.

150-200 liter megfelelő lenne hosszabb távon, egy nagy szűrőfelületű szűrővel, a téli tárolóra figyelni kell, alakuljon ki a megfelelő biológia, kb 3-4 hét, ennyi idő amíg elszaporodnak a nitrifikáló baktériumok, napi szintű szennyezés mellett, minden nap kell csipet táp a vízbe.


Van lehetőség télre a tóból át telepíteni dolgokat, 3 van, érett: víz, talaj, szűrő, ebből tónál a víz adott, a többi nehézkes, egy baktériumkultúra nem árt, pl neptun biostart, plusz 1 hét járatás, mivel az ammóniából nitritet előállító bacik gyorsan, a nitritet lebontók viszont lassan szaporodnak, a nitritet lebontókat sajnos nem tartalmazzák a baktérium kultúrák.

Az ammónia, és a nitrit a két mérgező vegyület, ezekre kell figyelni mindig, a baktériumok végtermék nitrát, 1000-2000X dózisban mérgez az ammóniához, nitrithez viszonyítva.


Tehát a fő gond a téli tárolás lesz, van a Halak/akvarisztika topik: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika


Itt azért elég sok aranyhalas eset volt, sok hal pusztult el, főleg a szűrés, és az éretlen akvárium miatt.

2015. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!