Kezdőoldal » Otthon » Kert » A virágbolti rózsa megmarad a...

A virágbolti rózsa megmarad a kertben?

Figyelt kérdés

Most volt a 8.o-s ballagásom és kaptam egy gyönyörű rózsát. Nem nagyon vagyok otthon a témában, de arra gondoltam, esetleg elültethetném, hát ha megmaradna és pár év múlva lenne egy ilyen szép rózsabokrunk.

Mennyi a valószínűsége annak, hogy megmarad? Vagy virágbolti mivoltja lévén nincs esély, hogy esetleg megmaradjon? Valaki próbálta már? Ha igen írnátok tapasztalatokat? Vagy jobban járok, ha kiszárítom?

Köszönöm előre is mindenkinek! :)



2015. jún. 14. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha cserepes rózsa, akkor elültetheted. A Mini rózsák sem maradnak meg a lakásban, de a kertben szépen megnőnek.
2015. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vágott virág? Abból nem lesz bokor. A cserepeseket ki lehet ültetni, az én minirózsám szépen megeredt, pedig nem hittem benne.
2015. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Több cserepes minirózsát is kiültettünk már, a nagy része megmaradt, pedig nem gondoztuk agyon őket :-)
2015. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A minirózsák a legigénytelenebb és legfagytűrőbb rózsák közé tartoznak.

Ha erről van szó, és több darab is van a cserépben, szedd szét őket, ültess egy sort. Ültetés után vágd vissza mindet, hogy csak az ágak ötöde maradjon. Tehát ha az összes ág egymás végébe állítva fél méter, akkor csak 10 cm maradjon. Biztos a siker, ha felásott földbe, nem fa alá ülteted, és jól beiszapolod.

Nekem is van vagy 10 színű a kertben, 10-15 éve.

2015. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vágott,szálas rózsára gondoltál,amit csokorba kötnek?Nem lehetetlen,de profinak kell lenned ahhoz,hogy megmaradjon.A kolléganőm ért hozzá,egyszer kért tölem egy szálat nyár végén és megmaradt neki.A trükk:a rózsaszálnak 5 db levélágacskának kell lennie,ebböl 2 a föld felett,3 pedig a föld alá kerül ültetéskor,és le kell fedni pl.beföttesüveggel és nem szabad levenni csak tavasszal amikor már gyökeret eresztett.Neki sikerült,már azóta én is kaptam a "rózsámból":)
2015. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a vàlaszt!

Igen, sajnos azt kifelejtettem, hogy vàgott viràg volt, ezért inkàbb úgy döntöttem (mivel nem vagyok egy profi kertész), hogy megszárìtom :)

De örülök neki, hogy többeteknek megmaradt a kertjében a kiültetett rózsa, legyen az akàr cserepes vagy vàgott : )

2015. jún. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!