Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire jók az akkumlátoros...

Mennyire jók az akkumlátoros kerti gépek?

Figyelt kérdés
Márkásabbakra gondolok, pl husquarna, stihl, bosh. Felér egy benzinessel vagy kábeles elektromossal?
2015. jún. 21. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze, meg még egy atomerőművel is... Kicsit gondolkodj már ember, mielőtt hülyeséget kérdezel, egy olyan kis akku hogy volna képes meghajtani akár csak egy 1000W-os motort, ami egy olcsóbb elektromos fűnyíróban is alap? Játéknak jók max ezek az akkus hülyeségek.
2015. jún. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Benzinessel semmiképpen se ér fel, kábelesnek is nagy előnye a nagyobb "löket".


Egyébként a stihl akkus eszközei nagyon jók, úgy fogalmaznák hogy "kényelmesek". Elég gyorsan lehet velük dolgozni, viszont az árukat én pl. sokallom, egy pótakku is egy vagyon ha előbb utóbb szükség lesz rá, persze ezzel a benzint és a drágább szervizköltségeket megspóroljuk...

2015. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Jó, hogy nem napelemes géppel akarsz földet szántani:D
2015. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. egy Bosch akkus fűnyírót próbáltam, 288W -os teljesítményű gép, nagyon jó volt vele dolgozni meg is lepődtem,viszont olyan ára van hogy azon már 2 benzines fűnyírót veszek.
2015. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mik az igények. Pl az akkus fűnyíró nagyon bevált - nekünk. A benzines nehéz és nehezen indítható, a madzagos villanyossal állandóan kerülgetni, le-feltekercselni kellett, az akkusat pedig bárki a családból fel tudja kapni és használni, fele annyi idő adott területet lenyírni vele, mint a másik kettővel. Szóval én nagyon szeretem, de ha rendszeresen derékig érő gazt kéne nyírni, akkor másra lenne szükség.
2015. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

1#

A Tesla Model S is csak játéknak való hülyeség?:) Egy olyan kis akku, hogy bírna már meghajtani egy 310 kw-os villanymotort?:))) Gondolkozz már ember mielőtt hülyeségeket beszélsz:) Ez a jövő maradikám;)


Kérdező:

A Stihl/Viking nagyon jó. Nekünk van. Egyetlen hátránya még a magas ára. Egyébként kompromisszum mentes technológia. Csak előnyei vannak.

Boscht és a Husqvarnát nem ismerem. De gondolom, hogy rosszak nem lehetnek.

2015. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok akkus eszköz van még, amiben van inverter tehát bizony le tudna adni akár 1000W-ot is,sőt még jóval többet is, csak ugye brutál ára van!


Jók az akkus gépek (stihl és bosch tesztelve) , de a magas ár miatt a benzinessel és a hálózatival azért jobban kijössz.


Én emiatt nem vásárolok akkus terméket, nem is beszélve a pótakku áráról pl. stihl sövényvágóba 54.000 Ft ! és előbb utóbb szükség lesz rá.

2015. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na és mennyi ideig bírják egy töltéssel?
2015. jún. 21. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon széles sávban változik, pl. stihl-nél 10 és 600 perc között vannak az üzemidők.


Tehát pl. nagyobb teljesítményű gép kisebb akkuval 10 perc.


Láncfűrésznél ált. 25-40 perc talán, de mindegyikhez van erősebb akku és nagyobb töltő is.

2015. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk Viking MA 443 C fűnyíró van. Ezzel egy töltéssel letudok nyírni kb 300 négyzetméter füvet. Aztán kb 25-30 perc alatt feltölthető. Meg van egy Stihl FSA 85-ös szegélynyírónk. Ebben is ugyanolyan akku van mint a fűnyíróban. Kompatibilis a kettő. Ezzel meg olyan 30 percet lehet dolgozni.

Összesen van olyan 450 négyzetméter füvünk. A két aksival egy töltéssel letudom nyírni a fűnyíróval meg körbe tudom vágni a szegélynyíróval ahol kell.

2015. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!