Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pusztul a krotonom?

Pusztul a krotonom?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy kicsi krotont. Pontosabban gold star-t. Minden oké volt vele, most meg elkezdett pusztulni. Pókhálós volt a levelei között, gondoltam tetves, így kapott karatét az öntözővizébr keverve. Azzal már semmi baj nincs, de fonnyadnak össze a levelei, és csak úgy dobálja le magáról. Meg lett permetezve rézzel is, és hetente kap tápoldatos vizet. Mit tudnék csinálni, hogy ne pusztuljon ki? Egy 15centis kis fáról van szó.
2015. jún. 25. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindent rosszul csinálsz. :)

A pókhálóhoz hasonló szövedék a krotonon nem tetű, hanem atka. Vagyis, rovarölő semmit nem ér ellene.

Mivel a Karate nem felszívódó, ezért beöntözve még rovarok ellen sem lett volna jó.

A dísznövények elég nagy része rézérzékeny, a krotont speciel nem tudom, de megvan az esélye, hogy a rézzel való permetezés miatt hullanak a levelek.

Meg persze az atkák ha már nem látszanak, akkor valószínűleg azért, mert már annyira tönkretették a leveleket, hogy nem élnek meg rajta.

Még esetleg a túl gyakori tápoldatozás is okozhatta a levélhullást.

Ha maradunk csak az atkáknál, akkor vegyél atkaölőszert, azzal permetezz, 6-8 nap múlva ismételd. Ameddig nem kezd egészséges leveleket hozni, addig semmi tápoldatot ne önts rá, talán még az sem lenne felesleges, hogy átmosatnád a talajt, kitakarítani a túl sok tápoldatot.

2015. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) akkor talajmosás lesz :D

Annyit hozzáfűznék, hogy szimplán csak locsoltam, amikor pusztulni kezdett. Amikor egyre rosszabb lett, és már a fél koronáját lehullatta, akkor kapott rezet, meg tápoldatot. Azóta annyira nem hullik zovább, de semmi új hajtást nem akar hozni, és ezért aggódom, hogy ki fog pusztulni.

2015. jún. 26. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!