Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány órától illik füvet...

Hány órától illik füvet nyírni hétköznap reggel?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs szabály, de én nem örülnék neki kb. 8 előtt.

Este is a 8 órát mondanám, utána már pihenne az ember, nem kéne zajolni.

Volt egy szomszédunk, pár éve egy nagyon meleg nyáron, amikor éjszaka is elviselhetetlen hőség volt, éjjel 22 órakor kezdett el füvet nyírni. Felkapcsolta a kinti világítást, és bőgette a fűnyírót, hát lett is egy kisebb vita belőle, mi másnap reggel már dolgoztunk, ami 3-4 óra közötti kelést jelent, azaz 10-kor már bőven aludnánk. (nem csak minket zavart)

2015. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha hétköznap nyírom a füvet akkor 9-10 óra között szoktam elkezdeni. Ilyenkor nyáron akkor még nincs túl meleg és azok a szomszédok is tudnak nyugodtan aludni, akik esetleg délutános műszakban vannak, tehát este 10 után érnek haza.

Hétvégén mindig a késő délutáni órákra hagyom. 17:00-19:00 között és csak szombaton. A vasárnap úgy az igazi, ha csendben töltheti el a napot az ember.

2015. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ezt meg lehet érteni, hogy vasárnap csendben szeretne lenni az ember. Én mondjuk mindig a csendet szeretem, hétfőtől vasárnapig. :)

De van olyan, aki az összes többi nap dolgozik, és csak akkor van otthon, akkor ő vasárnap fog flexelni, őt is meg kell érteni.

Tök jó, hogy te nem kelted fel azt, aki sokáig szeret aludni, veled nem kéne összebalhéznom. De csak a délutánosról írtál, aki este 10-kor ér haza. De utána ott az éjszakás műszak, aki reggel 6-7-kor ér haza, ő legalább délig alszik, szóval nincs tökéletes megoldás. Mindig lesz olyan, aki pihenne, de de olyat soha nem tudsz csinálni, ami mindenkinek jó.

2015. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hogyan nyírta 22 óra után? éjjellátóval? :-D

Akkor inkább választom a reggel 9 órát, mert akkor még elviselhető a hőmérséklet. Este az a baj, hogy mire elviselhető, addigra nem látok semmit. Hátsó udvarrész, nincs kinti világítás, viszont naplementéig tűzi a nap. Előbb kimentem, de nem bírtam befejezni, mert olyan lett a fejem mint a főtt homár.

2015. júl. 1. 17:31
 5/17 A kérdező kommentje:
1# 3# Én megértem, épp ezért tettem fel a kérdést, mert a magam érdekében megpróbálkoznék a reggeli időszakkal, de nem tudok mindenkire gondolni. Egyébként zömében nyugdíjasok vesznek körül (5 szomszédom van) a nyuggerek is reggel sertepertélnek inkább. Egy dolgozó pasi szomszédom van, ő meg hajnalban megy el melózni és délutántól alszik hajnalig.
2015. júl. 1. 17:37
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a tuskó szomszédom nyáron hajnali 5 kor kezdett láncfűrészelni, mert akkor még milyen jó hűvös van, és már nem is alszik.


Úgy üvöltettem vele, a feleségem azt hitte agyvérzést fogok kapni.


Megkérdeztem, hogy szerinte mi a fenéért van minden redőny lehúzva...

2015. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát az az igazság, hogy nagyjából ismerem a környéket a zaj vonzáskörzetében (max. 3 ház távolságon belül) nyugdíjasok, munkanélküliek illetve jó módú (számomra nem nyilvánvaló milyen foglalkozást művelő) sokszor napközben is egész nap itthon levő emberek laknak.

Úgyhogy végül is saját környezetemhez alkalmazkodva írtam az időpontokat. Természetes, hogy a lakókörnyezet is sokat befolyásol. Mindenkinek sehogy sem lehet megfelelni. No, meg fűnyírást azért nem naponta végez az ember. :)

2015. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

mondjuk nem tudom a fűnyírás nem egy mindennapi dolog, végülis meg lehet azt is érteni ha hamar le is tudja csapni az ember annyit ellehet viselni másfél kéthetente vagy legalábbis én nem locsolom olyan amilyen.

Ettől van rosszabb is, már volt elég sok ordibálás belőlle.

A szomszédunk úgy üvölteti a hangtechnikáját benn a zárt házukba hogy nálunk a bezárt házban csak a dum-dumot hallani még a tv-t is elnyomja úgy, nah ez már kicsi durvább de nem tudunk mit csinálni vele és nem igazán zavartatja magát napi szinten órákon át mikor már pihenne az ember.

2015. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8# Megértelek. Felénk sem toleránsabbak ám nálam, csak az a baj, hogy itt mindenki mindenért szól, én meg soha nem szólok semmiért. Ezért tettem fel a kérdést, mert már félve nyírok füvet. Persze, hogy nem minden héten, átlag 2 hétben egyszer, csak arra voltak kíváncsi, hogy csendháborítás és reklamáció szempontjából mi az elfogadott intervallum, mert alapból nap közben szoktam megoldani. De már van az a meleg, amit én sem bírok.
2015. júl. 1. 19:16
 10/17 anonim ***** válasza:

A 8-20 jónak tűnik, akinek mégse jó, hát ez van, valamikor kell.

Jó, ha ismeri az ember a többiek szokásait. Mellettem nyírhatnál bármikor füvet, én nem ébrednék fel rá, az fix. Éjfélkor amúgy szoktak mellettünk traktorozni, szántóföld mellett lakunk s valamiért rengetegszer dolgoznak éjjel. Érdekes dolog, de az se zavar.

A távoli fűnyíróhangnak is megvan az a kertvárosi hangulata vagy mi, bár ez külterület. Az egyik szomszédét hallom hangosabban s ő is a mienket, bár ez utóbbi legalább röviden van, mert a párom nem bírja 1-2 menetben lenyírni az összes füvet az apró eszközzel, a tologatós nem ment a hupás meredeken...

Még jó, hogy nem lakásban lakunk. Elég sokat zajongunk a házon, még nincs teljesen befejezve. De 8 után abbahagyom a hosszabban zajongást, ha itt vannak a szomszédok. 10 másodperc fúrás szerintem belefér.

2015. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!