Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány órától illik füvet...

Hány órától illik füvet nyírni hétköznap reggel?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 17:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10 Hát igen, embere válogatja. Én pl. ha hiszitek ha nem, zajban tudok aludni. Én egy ritka csendes környéken lakom és néha már nyomasztó a csend. Mások is mondták, akik itt aludtak nálam, hogy itt milyen nagy csend van.

Én vidéken nőttem fel és konkrétan egy TSZ van a szülői házammal szemben. Gondolhatjátok milyen az amikor a mezőgazdasági gépek kivonulnak hajnalok hajnalán.

Épp ezért én egész éjjel forgolódom a síri csendben a kertvárosban, és reggel úgy alszom mint a bunda, ha végre elindul egy flex vagy egy fűnyíró. Meg délután is baromi jókat tudok aludni, mikor gyerek sivítást hallok, meg fűnyírót, láncfűrészt, flexet.

Kb. 15 éve már, hogy elköltöztem otthonról, és nem rég aludtam a szüleimnél újra sok év után. Ők átköltöztek egy távolabbi szobába, és én aludtam az utcafronton. Ott aztán minden volt, a részeg éneklésétől a gyerek rinyálásig, a kombájntól a kismotorig, de én a 15 év alatt nem aludtam ilyen jót mióta elköltöztem. :-D

Én megveszek itthon a csendtől, én azt is szeretem, ha a férjem horkol. Bár már Ő sem ,mert 2 hónapja külföldön melózik. Na mindegy részlet kérdés ,szóval én nem akarok senkit zavarni, az a lényeg.

2015. júl. 1. 20:26
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap 8-20 óráig

Szombaton 9-20 ig, de inkább 10 től...

Vasárnap 10-12 között, ha nagyon muszáj..

2015. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12# köszi :-)
2015. júl. 1. 21:56
 14/17 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy normális ember nem zajong lehetetlen időben.

Az meg egy másik dolog, hogy normális ember tudomásul veszi, hogy valamikor el kell végezni a zajjal járó munkákat is, nemcsak neki, hanem a szomszédjának is. Ha nem is örül, de az alkalmi zajongást nem teszi szóvá, ha a szomszéd nem túl eszement.

Én pl. 9 után szoktam, de mikor már 9-kor is nagy a hőség nyáron, akkor már 8-kor. Havonta egyszer viseljék el a szomszédok, én sem szólok rájuk, mikor ők nyírják a füvet vagy szerelik az autót vagy ballagási bulit csapnak.

2015. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A bömbölő zenét semmikor sem kell elviselni.

Nem csak éjszaka, hanem nap közben sem.

Sokan máig abban a tévhitben élnek, hogy csendháborítás este 10 után van, de már elég sok éve a nap BÁRMELY szakában csendháborításnak minősül az olyan zajforrás, ami másokat zavar.

Ez nyilván nem a fűnyírás vagy egyéb kerti munka, azokat meg kell csinálni (különben meg is büntethetnek), de a bömbölő lakodalmas vagy tuc-tuc zene nem tartozik ide, ha délután 3-kor hallgatja, és nem lehet vele beszélni, akkor igenis ki lehet hívni a rendőrséget, vagy ha ez sem ér célt, feljelenteni.

2015. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Zenebömböltetés felénk is van. Én soha nem szólok semmiért, de nekem mindig tesznek rossz megjegyzéseket, pedig én mindig odafigyelek másokra.

Ha nagy ritkán összejövetel van valakinél, az ember megértő és elviseli a hangosabb zenét, de pl. -mint ahogy az egyik szomszédságunkban is- a fiatalok napi szinten bömböltetik a zenét, az már igen nagy kulturálatlanságra vall. Nekem meg megjegyezte az apjuk, hogy hangos az autóm, mert kicsit dübörgős a hangja, de őt az zavarja, hogy egy nap egyszer, ráadásul nap közben egyszer kiállok, meg beállok. Este sosem megyek sehova. Ezért is kérdeztem meg a fűnyírást, nehogy már azért is szó érjen és ha szól valaki, tudjak mire hivatkozni. Na de mindegy, lassan kiég az egész, szóval már nem lesz gondom a fűnyírásra.

2015. júl. 3. 15:50
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindig van valami... Csak akkor tudnám, miért költöznek az ilyenek kertes házba. Fűnyírózás beletartozik, s nem csinálja az ember mindennap.
2019. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!