Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyes növényeknek most van a...

Egyes növényeknek most van a másodvetési időszaka, de vetőmagot már nem lehet kapni?

Figyelt kérdés
Hol lehet? Nagyobb áruházakban szoktam venni tavasszal; ott most nincs, eladót is kérdeztem, mondta, h nem lesz.
2015. júl. 4. 20:39
 1/5 Bob the builder ***** válasza:
Kertész centrum, online rendelés ilyenek. Jövőre vegyél többet tavasszal, sőt ha a szezonvégi kiárusításon veszed akkor még olcsóbb is lesz a másodvetéshez vagy a jövő évi vetéshez.
2015. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kisvárosban lakom és itt pl. nagy készlet van még most is a gazdaboltban,gazdaboltokban érdeklődj,biztos valamelyikben kapható még sok mag, ha esetleg nincs akkor én pl. neten rendelek 1 évre való készletet...ott is érdemes akkor szétnézni
2015. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt, miért nem jut eszedbe magadtól szaküzletben megnézni. Mintha a cipőt mindenféle boltban keresnéd, csak cipőboltban nem.

A nagyobb áruházak nem szaküzletek, csak tavasszal meglovagolják a nagy keresletet, és alkalmilag árulnak magokat, de a legtöbb helyen viszonylag kicsi a kínálat.

Gazdaboltban, kertészeti áruházban, ilyen helyeken mindig van szinte minden.

2015. júl. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem jut eszembe, csak ahol lakom, kocsmán kívül semmi nincs, amikor a városban vagyok, dolgozom, nincs időm.

Feleslegesen végigjárkálni a város több pontját nem fogom, munka után se energiám, se időm. Főleg nem ebben a nagy melegben.

Ezért írtam ki a kérdést, hogy megírják, ha lehet még kapni valahol. De ha így kezded a választ, nem muszáj írni.

Kezdő kertész vagyok, nem járkálok kertészeti boltokba, így nem ismerem a kínálatot sem, de szüleim sok éves tapasztalata alapján jóval drágább, mint pl egy Tesco. Ezért nem megyek szakboltba. (A vetőmag és a szerszámok meg gondolom ugyanazok, de nekem nem mindegy, hogy egyik helyen az ár duplája a másik helyen lévőnek.

2015. júl. 5. 09:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor mint kezdő kertészt, okítalak.

Nem kell végigjárni a várost, megkérdezed az ismerősöktől, rokonoktól, hogy hol van mezőgazdasági bolt, és egyből oda mész, mert ott nagy valószínűség szerint lesz minden, amit venni szeretnél.

A Tesco-nak, Sparnak, CBA-nak nem tartozik az állandó kínálatába a vetőmag, csak mint írtam, a tavaszi nagy nekibuzdulást használják ki. Olyankor árulja a teszkó a kis kiszerelésű és gyakran megbízhatatlan minőségű magokat, amiket így olcsóbban tud adni. A mg-i boltban egyébként is mondjuk 20-30 %-kal drágább a vetőmag, mert ők akkor is ott vannak, mikor nem sok ember megy venni, és akkor is fizetni kell az alkalmazottakat. De mint írtam, ha összehasonlítod az olcsó teszkós meg a legolcsóbb gazdaboltos magokat, azt látod, a hogy a teszkósban fele mennyiség van.

Na de így is ami magot te elhasználsz, most elveszíted egy fél gombóc fagyi árát? Mert amúgy meg a maradék magot, amivel több van a gazdaboltos csomagban, el tudod tenni jövőre, és akkor majd nem kell beutaznod a városba.

2015. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!