Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata otthoni medencével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
olyan 2-3 m-eset vennék vizforgatóval és nem akarom állandóan cserélni a vizet algaölővel és klórral tisztán lehet tartani ? ha letakarom-csak a legolcsóbb korfu vagy ilyesmi lenne véve

2015. júl. 5. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem akarod cserélni a vizet ahhoz komoly szűrő kell,(de akkor is ajánlott 1/3-ad csere időközönként), anélkül nekem nem sikerült tisztán tartani,csak a vízforgató és a klór magában kevésnek bizonyult nálam.
2015. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de annyi rosz tapasztalatot olvastam a neten hogy valaki megtett mindent és mégsem maradt szép a viz
2015. júl. 5. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Én láttam olyat ahol nagyon keveset kell lecserélni 1-2 havonta,akár csere nélkül is kibír hónapokat, következők voltak benne: UV lámpás fertőtlenítő (ez ugye "sterilizálja" a vizet), több lépcsős szűrő, automata klórozó,mérő stb.


Ezekhez természetesen elég nagy "pénztárcára" van szükség, ezért cserélik inkább a vizet.

2015. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a GYAK-on is milliószor leírták mit, hogyan kell. Én magam is többször elmagyaráztam szájbarágósan, légy szíves keress rá. Olvasd el.

Azon kívül, ha veszel a medencéhez medence vegyszert, a dobozán is rajta van egy vázlatos adagolási magyarázat. Az alapja az egésznek, hogy lehetőleg 7,2-7,6 között kell tartani a PH értéket és emellett pontosan adagolni a szükséges klór mennyiséget. Sem többet, sem kevesebbet. Ez a vízkezelés kémiai oldala. A vízforgatóval ugyanakkor ki kell szűrni a fizikai szennyeződéseket: rovarok, növényi hulladék amit belevitt a szél, mindenféle koszok. A kettő összefügg, hiszen ha ezeket nem takarítod ki, ebből lesz tápanyag az algáknak.

Na most, a vegyszerek drágák, a hozzáadott papírszűrős vízforgató komolytalan és egy idő után eleged lesz belőle, hogy állandóan tisztogatni kell. Egy kis, mondjuk 3-5 köbméteres lavórhoz viszont egyszerűen nem éri meg drága gépészetet vásárolni. Ha veszel 20 ezerért egy kisebb UV-C lámpát meg egy olcsó, mondjuk 40 ezres homokszűrőt, az már 60 ezer. Szerintem ez ágyúval verébre.Mondjuk onnantól kezdve szinte önjáró a medencéd, de mindenkinek magának kell eldöntenie, mi éri meg neki.

Ha cseréled a vizet, akkor arra kell figyelned, hogy még mielőtt bealgásodna ereszd le, mert különben sikálhatod a falát sokáig. Mennyi nálatok a víz? Mert van ahol ezer forint, vagy több. egy 5 m3-es medence vize lehet 3-5000 forint, ha kéthetente cseréled az 3 nyári hónap alatt 6 csere. A cserekor 1 napot persze mindig várnod kell, hogy felmelegedjen.

Amit írsz a sok negatív tapasztalatról, pedig mindent elkövettek, az azért van, mert NEM követtek el mindent. Egy részük kútvízzel tölti fel ami éppen nála lehet jó, de abból nem következik, hogy egy másik embernél is jó lesz. Föltöltik, aztán jön a csodálkozás, hogy de hát a izé is azt írta az interneten, hogy kútvízzel töltötte fel. Igen, de nincs két egyforma víz. Még a csapvíz is más és más. Egyébként a rossz kútvizet is helyre lehet hozni, csak annyiba kerül (vegyszer, villanyáram, munkaidő) hogy nem biztos, hogy megéri. Csapvíz drágább, de kisebb a szopás esélye.

Én a helyedben először is rákeresnék a medence szóra és jó alaposan utána olvasnék. Feltölteném csapvízzel a medencét és várnék egy napot, amíg fölmelegszik. Mérőcsíkkal megmérném a PH-t és ha magas (az lesz) adagolnék PH mínuszt a dobozra írtak szerint. (Minden vegyszert vödörben előkeverünk, nem direkt!) Később klórgranulátumot adagolnék, szintén a dobozra írtak alapján. Kis medencébe kevesebb vegyszer kell. Végül egy úszó adagolóban úsztatnék folyamatosan egy úgynevezett aqua-multi tablettát és lehet, hogy ezzel meg is vagy. Csak időnként rá kell mérni, kicsit korrigálni és egész nyáron nem kell cserélned a vizet. A medencét persze időnként ki kell porszívózni és jó ha használaton kívül takarva van, kevesebb kosz megy bele. Ha kútvizezel, akkor magad vagy, azt csinálsz amit akarsz, majd kitapasztalod, abban nem kívánok foglalkozni. Nem mondom, hogy soha nem jöhet össze. Akkor a szerencsés kisebbséghez fogsz tartozni.

Van az indexen egy fórum, "Mobil kerti medencék, neked milyen van?" ha jól emlékszem ez a neve, ott érdemes nézelődni és ha kérdésed van segítenek, csak ezzel foglalkozik a topik. Van egy oldaluk is, ahol összefoglalva le van írva minden. Ha belejössz meglátod nem ördöngösség az egész én már több mint tíz éve medencézem, kicsiben kezdtem ma már 30 m3-es medencét kezelek, de még soha nem volt algám, mindig kristálytiszta a vizem és alig lehet érezni benne a klórt.

2015. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
cheriff- köszi szépen nagyon hasznos volt a válaszod- igy lehet hogy veszek is egy 3 m-es medencét pénteken-meggyőztél-sokan elrémisztettek olyanokat mondtak-de nem akarok drága homokszűrős vizforgatót,jó lesz amit adnak hozzá-letakarom majd mindenképpen-de még rákeresek a topira amit irtál- köszi még egyszer
2015. júl. 7. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!