Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kispesten magánterületen kell...

Kispesten magánterületen kell engedély fa kivágáshoz? (12m magas-hoz)

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjátok azt, hogy a tegnapi viharban kidőlt.
2015. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szabályozás településenként kisebb mértékben eltérő lehet, de szerintem nincs olyan hely, ahol egy ekkora fa kivágását engedélyeznék, hacsak vagyon- és személyi biztonságot nem veszélyeztet közvetlenül. Általában az ügyintéző nem ért hozzá, és inkább megtiltja, ha engedélyt kérnének...

Ha nem vagytok összeveszve a szomszédokkal, hogy feljelentsenek, akkor vágjátok ki illegális módban.

2015. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ház felé van dölve(ferdén nőtt) a 12m csak tippelem(lehet csak 9) de elég magas
2015. júl. 9. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenekre soha nem kértem még engedélyt, amit akartam kivágtam a saját telkemen. Na nehogy már végig nézzem, hogy rádől a házra a fa, csak mert én a papírokat tologatom valami befordult aktakukacnak akarva bebizonyítani olyat amiről fogalma sincs. Elkorcsosult ez a világ, ha erre bárkitől engedélyt kellene kérni. Erre felénk legalábbis.


A szomszédok meg nem foglalkoznak vele mit vágok ki a telkemen, pont úgy ahogy én se foglalkozok vele ők mit vágnak ki. Nem is értem honnan tudnák kértem-e engedélyt, vagy nem, de szerencsére itt tényleg nem érdekel ez senkit.


Persze a fa kidöntése nem veszélytelen, csinálja olyan aki ért hozzá. Meg lehet nálatok más szabályozás van, vagy hülye szomszédok, ezt nem tudhatom, inkább csak a véleményem írtam le.

2015. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt a kispesti helyzet:

Ha gyümölcsfa (kivéve dió), akkor nem kell engedély, egyébként kell.

De mint írtam, ha megbízol a szomszédokban, akkor csináld illegálisan, mindenképpen jobban jársz.

2015. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!