Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől ragad az avokádóm levele?

Mitől ragad az avokádóm levele?

Figyelt kérdés
Már pár hónapja megfigyeltem, hogy az avokádóm levelén valami ragacsos cucc van. De nem tudom hogy mi lehet... Szerintetek? Mit lehet vele tenni?

2015. júl. 10. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Levéltetvek vannak rajta és azok váladéka a mézharmat
2015. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mit kezdjek velük? Hogyan irtsam ki őket? Vegyszereket nem szeretnék használni, mert a multkor is rosszul jártam velük...
2015. júl. 10. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

A levéltetvek olyan növényt támadnak meg általában, ami nem érzi magát optimálisan. Lehet, hogy több vizet igényelne, párásabb környezetet, több tápanyagot, több friss levegöt, több fényt, stb - ezt így nem tudom megmondani, ezt neked kell kitalálni - vagy ha leírod, hogy hol áll, mekkora, hogyan és mennyit öntözöd, tápoldatozod, stb, akkor tudok tippet adni.


Most elsösegélyként le kellene mosni a leveleket - egy vödör vízve tegyél egy kevés (max egy teáskanál) mosogatószert, (de ne klórosat vagy súrolósat), és utána ezzel töröld át a leveleket. Ha netán túl nagy a növény, akkor spriccelös üvegbe töltve tudod az egészet lemosni, ha meg még pici, akkor esetleg zuhanyzóval is lemoshatod, csak ne legyen jéghideg a víz.


A víz lemossa a mézharmatot meg a levéltetvek nagy részét is.


Utána ha a körülményeket megfelelöen alakítod, meg fog szünni a probléma.

2015. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
51%
És elárulnád hogy ide miért kellet betagelni hogy "iPhone"? Tudod ez direkt arra van, hogy aki iPhone-os kérdésekre akar válaszolni az ne avokádós kérdéseket találjon...
2015. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem látsz semmi feltűnő állatot, akkor szerintem pajzstetű lesz.

Használj nyugodtan rovarölőszert, csak tartsd be a kezelési utasítást. Pl. a Mospilan jó szer.

2015. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Azaz, pajzstetű. Az utal a jelenlétére, hogy ragad a levél, meg körülötte a környezet, esetleg feketére színeződik a ragacs, mert valami penészgomba szereti. Állítólag téli időszakban mechanikus úton meg lehet ritkítani az állományt, akkor nem aktívak, hanem ilyen kis barna réteget hoznak létre a levélen (pajzs) és az alatt éldegélnek, ez a barna cucc lehet 1x2-3 mm, de egy alaktalan nagyobb felület is, ha több összekapcsolódik, szóval le lehet kapargatni őket, meg mindent, ami nem oda való, illetve a nagyon fertőzött részeket le lehet vágni és különítsd el a többi nem fertőzött növénytől.
2017. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!