Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az "természetes", ha az...

Az "természetes", ha az uborka és a sütőtök levele összeszottyad ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Én ilyet még nem láttam. Mindkettő napos helyen van ugyan, de nem kapnak teljes napfényt és locsolom is őket rendszeresen, az uborka ráadásul mulcsolva is van.
2015. júl. 8. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen természetes,vagyis nem lesz baja, én este átáztattam a talaj 30-40cm mélyen ekkor nem fonnyadt el egyik sem nálam,ez szokott beválni évtizedek óta....
2015. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor természetes, ha a tűző napon esetleg mint a napernyő, az erek mellett elgyengül és lelazul, mintha egy ernyőt készülnél összecsukni. De amikor beesteledik, újra megtelik élettel, és visszaalakul nem-összeszottyadttá, szóval kifeszül újra a hűvösben.

[A kánikulával párosuló tűző napsütésben esetleg a gyökérzóna nem képes annyi vizet szállítani a levelekhez, amennyi elpárolog... de a hűvösben az egyensúly helyreáll.]


Ha folyamatosan szottyadt, akkor ott baj van.

2015. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szórófejjel átáztatott talajon (30cm mélyen min.) nem szokott kókadni nálam sem a tök sem az uborka (perez f1 és tétny f1 fajta),de ez egyébként fajtafüggő is...tököt is ha belocsolom nem kókad, itt is alapos belocsolásra gondolok (min. 30-60 perces locsolás szórófejjel).


Az uborkára jellemző főként a kókadás a következők miatt is, idézem: " Az uborka tipikusan vízpazarló, nagyon vízigényes növény. Gyökérzetének túlnyomó többsége a felső talajszintben helyezkedik el, és ennek a talajrétegnek nedvességtartalmára van utalva, ráadásul a vékony szálú gyökerek szívóereje sem erős."

2015. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!