Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az normális, ha a láncfűrészem...

Az normális, ha a láncfűrészemmel gyökereket vágtam ki, és földet is ért, a frissen reszelt láncom azonnal kicsorbult? Nem gagyi fűrész, hanem Husi.

Figyelt kérdés

2015. júl. 11. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán az lenne a meglepő, ha nem így történik.
2015. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Maga a föld nem csorbítja ki, a földszemcsét félrelöki a lánc, de ha van egy apró kődarab, amit rögzít egy vékony gyökérszál, az igen.

Én fatönknél jártam úgy, hogy bele volt nőve (úgy talajszintnél) egy fél centis kavics, az alakította át a láncomat...

2015. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na de az új láncom nem bírt öt percet sem.
2015. júl. 11. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális.A fűrészed ettől függetlenül jó.
2015. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kavicson nemhogy 5 percet, de 5 másodpercet se bír.
2015. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szinte minden talaj tartalmaz ásványi kőzet-szemcséket (kvarc, mészkő, földpát), ezek csiszoló hatása érvényesül.
2015. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor nem dobom ki a kukába a százötvenezres gépem, pedig majdnem.
2015. júl. 11. 20:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj istenem ki ne dobd! Az agyadat állítsd át arra, hogy a fűrésszel földet nem fűrészelünk. A homok kvarcszemcséi roppant kemény kristályok, mindennek kiviszik az élét. Ha kaszálni vagy sarlózni nem a föld felett 5 centvel sarlózol, hanem állandóan belevágsz a földbe - öt percenként élezheted a sarlódat...
2015. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!