Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes-e öntözni az uborkámat...

Érdemes-e öntözni az uborkámat esténként (még csak 2-3 centisek)?

Figyelt kérdés
Milyenfajta konyhakerti növényeket nem fontos (v. ellenjavallt) öntözgetni esténként?
2015. júl. 16. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:

hát sokan azt mondják ha locsolgatod az uborkát meg fog keseredni én nem hiszek ebben locsolom és nem keserű és bőséges a termésem is.

A hagymát igazság szerint nem fontos locsolni mert annak megkéne anélkül is lenni de olyan 5-6 levele állapotot még eléri azt is szoktam utánna már nem de azt se sokat mert megrohad, aztán a krumplit is amit már elállónak hagyunk azt agusztus 20 körül szoktuk szedni és kb júli közepéig lehet locsolni.

2015. júl. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Érdekelne még a paradicsom és a paprika dolga (öntözés szempontjából). A normál parákat kb. 2 hete ültettem ki, a para-fákat már sokkal régebben. A fákkal egyidőben paprikákat is ültettem ki, azon pici paprikák vannak.
2015. júl. 17. 09:09
 3/8 A kérdező kommentje:
És a para-fákon is van több-kevesebb termés (van néhány, amin sok van)
2015. júl. 17. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pl. minden növényemet csak reggelente öntözöm,30 fok felett ha nem esik alaposan belocsolom naponta így este is nedves marad (szórófejjel öntözök mert hatalmas a terület), gyönyörű terméseim vannak, uborka sem keserű (jó fajta f1-es keseredésmentes),egyébként ilyen szárazságban minden növény bőségesen meghálálja a napi öntözést, az mindegy hogy este vagy reggel kap.
2015. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2015. júl. 17. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Terméshozam növelés érdekében mindenképpen hasznos az öntözés.

Kánikulában meg életmentő lehet...

2015. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem azért hogy hülyeséget mondjak vagy bárkit kritizáljak de a szórófejes öntözés vagy ha csak szivattyúról spriccelsz azt akkor inkább a reggeli órákra javasolnám így kevésbé betegszik meg ha már ezt választod.

Tapasztalat amin a legjobban észrevenni az a földieper ha este esőztetve locsolsz rögtön rohad a termés meg foltosodik a levele. Azóta becsöveztem és csepegtetve locsolom és sokkal egészségesebb.

De a paprika meg a paradicsom is inkább azt szereti ha alá locsolsz. Sokan árkolva locsolják a sorok közét megárkolják beleteszik a slagot oszt elárasszák.

2015. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én öntözőkannával öntök a töve köré a földre (direkt alakítottam erre a célra egy kis medret a tő körül). Csak a paradi az kb 50 tő, meg kevés pprika, meg 8 tő para - fa. Meg még néhány (nem sok)egyéb. Azt gondolom, este talán azért érdemesebb ilyen módon öntözni, mert az éjszaka folyamán jól tudja kondicionálni magát, és másnap "jó kondiban" fut neki a kánikulának (?) (hát ez esténként 10-15 kanna víz kihordása a kertbe)
2015. júl. 19. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!