Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom kálcium hiányának...

Paradicsom kálcium hiányának megszüntetésére használhatok e oltott meszet nagy hígitásban?

Figyelt kérdés
1 evőkanál mész 150 liter vízhez locsolóvízként

#kálciumpótlás #meszezés
2015. júl. 19. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az kétszer se biztos hogy hatni fog,nem oltott mésszel meszezzük a talajt hanem szénsavas mésszel de manapság vannak egyszerűbb megoldások, leghatásosabb egyébként a wuxal kalcium (levélen keresztül is felveszi).
2015. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kárt okozhatok e ha a fenti koncentrációjú vizet rálocsolom, vagy öntsem ki ?
2015. júl. 19. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Az oltott mész fertőtlenítő hatású, tehát a töményebb inkább kipusztítaná a növényt minthogy használna neki, én életemben nem próbáltam még de elm. ilyen sok vízben nem okozhat kárt szerintem, hogy a kalcium hiány mérséklődik az is megkérdőjelezhető, ha nem is mind a növényre akkor is szét kell locsolni.
2015. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Üdv
2015. júl. 19. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan savanyú a földed, akkor az oltott mész is jó hatással lehet a problémára.

Viszont a paradicsom Ca-hiányának oka általában nem a talaj Ca-hiánya, hanem ezer egyéb ok, pl. magas K, Mg, N-műtrágyázás, amik a Ca-felvételét és beépülését akadályozzák, vagy a száraz talaj, vagy éppenséggel pontosan a nagy mennyiségű vízzel történő öntözés (Ca-kimosódás), meg ilyesmi. A neten rá lehet keresni részletesen.

Az a baj, hogy így házikerti módon csak tippelni lehet az okokra.

A levéltrágyázás egyes vélemények szerint nem megfelelő, mert a Ca-nem szeret a levelekből a termések irányába mozogni.

Úgyhogy én a Fitohorm Ca-ot részben levéltrágyaként használom (a termésre is jut), részben az öntözővízbe keverem, majdcsak ér valamit...

2015. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!