Kezdőoldal » Otthon » Kert » Smaragd Tuja kerítést akarok...

Smaragd Tuja kerítést akarok csinálni. Baj lesz ha 30 cm távolságra ülltetem őket egymástól?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy 60 cm ra ajánlott, de ha én 30 ra teszem, akkor később baj lehet? Azért hogy legyen sűrűbb.

[link] - ilyesmit akarok elérni.

Köszönöm



2015. júl. 24. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
60cm se sok,én pl. ennél nagyobb távot hagytam és így is összeérnek, 30cm nagyon kevés, nagyobb eséllyel pusztulhat ki 1-2 növény, illetve jobban elnyomhatják egymást aminek eredménye egyenlőtlenebb növekedés lesz.
2015. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül javasolják a 60 centit. Ha mindenképpen sűríteni akarod, akkor két sorban, átlósan ültesd 45 centire.
2015. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kötésbe, ha így jobban érted.
2015. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a Leylandi Ciprust? Az 80 cm re van írva, lehet akkor olyat veszek és tényleg 80 ra ülltetem
2015. júl. 24. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:

A 30 cm nagyon kevés: elnyomják egymást, pér év múlva nagyon ronda, zsúfolt lesz. A 60 cm reális (ezalatt a tőtávot értjük, tehát a törzs középpontjainak távolságát!), de ha távolabbra ülteted, előbb-utóbb akkor is összenő.

A leylandinál ugyanez a helyzet, bár az sokkal gyorsabban nő, több nyírást igényel.


A belinkelt képedhez hasonló sűrű sövény egyik kulcsa a rendszeres nyírás. A másik meg a rendszeres öntözés, tápoldatozás, szükség szerint növényvédelem.

2015. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mark5445 válasza:
papó húsz centire tette egymástól őket és hatalmasra nőttek
2015. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!