Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd kerítése mellé...

Madácsi László kérdése:

A szomszéd kerítése mellé akarok tenni egy nádfalat úgy hogy az ővé fölött legyen egy méterrel mert állandóan kukkol! Kérdésem milyen magasra emelhetem és mennyi távolságra az ővétől, hogy nekem ne legyen bajom belőle?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
telekhatárra teheted (mint saját kerítést függetlenül attól, hogy ő már állított) és ha jól emlékszem legfeljebb 2,5 méter magas lehet
2013. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nNem hiszem hogy ez meglenne határozva .Néhol egy több méter magad épület falad adja a keritést is .Tedd egy méterrel ha az már jó neked .Vannak akik magas tuja sorral

szüntetik meg az átláthatóságot .

2013. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eleve olyan nádszövetet vegyetek, ami elég magas lesz a teljes takarásra. Ne az 1,50 magasat válasszátok, biztos, hogy van 2 méteres magasságú is.
2013. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kedves lepontozó, a fenti válaszomból melyik szót nem értetted?


"253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet


44. §

(1) A telek határvonalain - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - kerítés létesíthető.


(3) A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak.


(6) A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg."

2013. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a szatír (kukkoló, magát mutogató) szomszédom oldalára végig mogyorót ültettem, hamar bokrosodik és kb. 2 méter magasra nő. Egy ideig próbált még mögüle leselkedni, de már egyáltalán nem lehet átlátni, annyira sűrű. :)
2013. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!