Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűnyírót ajánlotok...

Milyen fűnyírót ajánlotok kb.1000m2-re?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a benzineset ajánlom. Nekünk is éppen ekkora a kertünk, ebből lejön a kb.120 m2 alapterületű ház és a kocsibeállók betonfelülete max.20 m2. Először elektromosat vettünk, de először is akkora hosszabbítót húztunk magunk után, hogy folyton belegabalyodtunk, aztán szegény fűnyíró nem bírta, a harmadik szezonban megadta magát. Akkor vettünk egy benzineset és már 6 éve azzal nyírjuk a füvet, nincs vezeték, arra kanyarodunk, amerre akarunk :=).
2010. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen!Viszont a fenntartása is nagyon sok hosszú távon.
2010. márc. 6. 17:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1 alkalom kb 1 liter üzemanyag+néha olaj.Ez sok?
2010. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Végülis nem, de drágább a fűnyíró is és valószínüleg előbb kell javítani, mint egy elektromotort!
2010. márc. 6. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. 32ezer forintért vettük, eddig semmit sem kellett még javítani rajta! Egyszer átnézettük szerelővel, mert kicsit pöfögős volt a hangja. Kitisztogatta, kért ezer forintot és azóta is jól van a gép. Nem hiszem, hogy sokba lenne. Ellenben a 13ezres elektromos fűnyírót kidobni sokba volt (ja, és maradt egy 30 m hosszú narancssárga hosszabbítónk :=) ). Ha leosztom a vételárakat és az eddigi ráköltött összegeket, eddig messze a benzinesünk a nyerő :=)
2010. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1700nm van, lejtős, és 75m hosszú. Így nem tudok elektromossal nyírni. Pedig valóban, az sokkal olcsóbb és sokkal egyszerűbb. Ez a karbantartásnál és beszerzésnél is jól jön. Ha hosszabbítóval kényelmesen elérsz minden részére, akkor jobban jársz az elektromossal. Halkabb is. Szerintem a vezetéket nem kell kerülgetni, ha a konnektortól fokozatosan távolodva, és erre az eltávolodási irányra merőleges csíkokat nyírsz. (Na, ez biztos érthető..:)
2010. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A benzines erősebb, meg emiatt szélesebb is. Jól jön az, ha már magasabb a fű, meg ha az ember haladni is akar.
2010. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen benzines. Nekünk is 32 ezerbe került, 2 éve használjuk, kb. 2-3 hetente, eddig összesen 5 l benzin fogyott és 1 l olaj. Előtte elektromos volt, kész tortúra volt vele vágni, mert a picit hosszabb füvet már nem szedte fel a gyüjtőbe és így még gereblyézni is kellett. És volt, hogy 2x kellett vágni, mert elsőre nem vitte le rendesen.

A benzinessel nincs ilyen gond, akár a 10-15 centis füvet is gyönyörűen leszedi és összegyűjti.

Szerintem ne sajnáld rá a pénzt.

2010. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok,

elfelejtettem írni, hogy az elektromossal fél nap volt a fűnyírás, a benzinessel megvan kb. 1-1,5 óra alatt.

2010. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek, benzines a nyerő. Meg lehet oldani elektromossal is, ráadásul olcsóbb a beszerzés, viszont onnantól több idő a fűnyírás, ráadásul egy csomó macera van a hosszabbítóval. Nálunk kb. 800 m2 van, amit nyírni kell, először próbáltam egy kölcsönkapott elektromossal is, de végül a benzines lett a nyertes. Az 1 literes tartálya kb. két nyírásra elég, évente meg kell bele még 4 deci motorolaj. Az elmúlt 5 évben nem kapott mást. Ennyibe szerintem az áram is belekerül, szóval igazán a vételárban fizeted ki, hogy később kényelmesebb dolgod van.

Ráadásul szerintem nem is sokkal hangosabb, inkább csak mélyebb a hangja.

2010. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!