Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leylandi ciprus alá tehetek...

Leylandi ciprus alá tehetek Tuja virágföldet?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mondta hogy ő smaragd tuja alá tett 5 centi tujaföldet, úgy gyorsabban kezd el nőni a tápanyag miadt.

De a Leylandi alá is mehet ugyan ilyen föld? Nem találtam sehol infót róla sajnos. köszönöm



#virágföld #leyladi ciprus #tuja föld #leylandi föld #örökzöld föld #örökzöld virágföld
2015. júl. 26. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha savanyú(bb) a föld akkor természetesen mehet alá, egyébként ha mégsem teszel alá, de tápoldatozod akkor is gyorsabban fog nőni.
2015. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha nem tápoldatozom? 50 darab leylandi ciprusról lenne szó.

A virágföldet, azért gondoltam alá, hogy ne kemény földbe kezdjen gyökerezni

2015. júl. 26. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Most akarsz konténerest telepíteni, vagy miről van szó?

5 cm tujaföld tápanyag szempontjából nulla, még talán többet érne a kiszedett földdel összekeverve a földlabda mellé rakni, hogy a talajszerkezet javuljon, ha már költeni akarsz rá. Ha nem túl homokos meg nem túl kötött, akkor én nem raknék, hanem jövő tavasszal némi tápoldatot vagy levéltápot használnék.

2015. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen jüvő héten szeretnék konténereset telepíteni 50 darabot. Sövénynek. Akkor csak simán visszarakom a földet amit kiszedtem és tavasszal tápoldatozom
2015. júl. 26. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nagyon kötött a talajod, akkor érdemes venni 1-2 zsák 50 l-es, nem lúgos kémhatású tőzeget, és a kiásott földet ezzel keverve visszatenni. Talajszerkezetnek jót tesz, ha kicsit levegősebb (megfelelő öntözésnél persze).
2015. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!