Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tavalyi virágföldet a...

A tavalyi virágföldet a cserépben fel lehet használni újra, vagy cserélni kell?

Figyelt kérdés
Némi tápoldattal meglocsolva jó a régi föld is, vagy érdemes inkább frisset venni?

2015. márc. 7. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt már kiélte a növény inkább friss földet neki.
2015. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez logikusan hangzik, csak azért kérdeztem, mert ugye a cserépen is szokás tápoldatozni a növényeket, ami szintén arra való, hogy pótolja a tápanyagokat, amiket kiszívott a földből. Ha így lehet pótolni a tápanyagokat, akkor ha régi földet megöntözöm tápoldattal, az miben különbözik az új földtől?


Tápanyag, tápanyag, nem?

2015. márc. 7. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jó a tavalyi virágföld, de esetleg a pH elment az öntözés miatt, a csapvíztől klór gyűlt össze, a gyökerek bomlása kiszedi ideiglenesen a nitrogént, és pár hónapig nem fejlődik benne a növény, stb.

Én a sok földet igénylő egy éves dolgok földjéhez hozzá szoktam keverni a régi föld tiszta (gyökérmentes) részét, de nagyobbrészt mindig új föld kerül az edénybe.

2015. márc. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!