Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért gyenge a homokszűrős...

Miért gyenge a homokszűrős medence szivattyúja?

Figyelt kérdés
Nagyon gyengén keringeti a vizet, mi lehet a baj? Szkimmer tiszta, hajfogo szűrő tiszta, a homokszűrőt öblitettem, visszamosattam de nem sokat javult. Egyéb ötlet? A nyomásmérő is elég közel van az 1,5höz ( piros határérték ) valaki segítsen, így porszívózni is lehetetlen kb.

2015. júl. 27. 09:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd le a csöveket is, a tömítését, lehet valahol levegő szökik bele. Én nekem is van hasonló szivattyúm amit locsolásra és külön lehet szedni a szűrőkről így sokszor a szívó csövet kútba teszem és úgy szívom fel a vizet locsolásra, mert erre is használható. Én már mindent csináltam vele, csöveket ellenőriztem, tömítéseket, bilincseket, pakolást. Mérgembe már a szivattyút is darabokra szedtem belül volt kicsi alga maradvány és a motor is igen bevolt már koszolódva, kitakarítottam, motor tengelye kapott wd-40 et is kontakt sprével is átfújtam az elektromos csatlakozókat, a villanyszerelő szomszédom is megnézte, bemért hogy rendesen kap-e áramot. Nekem is irtó gyenge volt az egész, végül kiderült az hogy a vízszívó mini kis tartály tömítője már picit keményebb volt és minimálisan szökött bele a levegő. Mivel olyan méretű vastagságú tömítő a világon nem volt persze így egy vegyi gyárban az egyik karbantartó csinált nekem egyedi tömítést ipari minőségű anyagból, azt belerakta és hozott nekem hosszított csatlakozót és jobb tömítésűt hogy a cső ne törjön meg véletlenül sem a szivattyú csatlakozónál és egyből normálisan kezdett üzemelni.
2015. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!