Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom másnál is későn...

Paradicsom másnál is későn érik idén?

Figyelt kérdés
Igaz, kicsit későn ültettem, ha jól emlékszem május végén raktam ki a palántákat, de már az is két és fél hónapja volt, és azóta nincs egy piros paradicsomom se, ellenben zöldekből már júniusban se volt hiány, pedig ezek elvileg korai fajták. Hát igen, korán hozták már a termést, de azok aztán egy jottányit se akarnak pirosodni, pedig a napsütésre nem lehet panasz.

2015. aug. 6. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet. Tele szép nagy zöld paradicsomokkal. Lassan ősz lesz... mintha idén egyáltalán nem akarna megérni.
2015. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyönyörűek, még a későbbiek is, trágyát és vizet kapnak rendesen? permetezve vannak? mert ez is lehet a probléma forrása...
2015. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Részemről nincs se trágya, se permet, locsolás az van rendszeresen, nincs is baj a bokrosodással, csak valahogy nem érik a zöldség. Néhány paradicsom mondjuk eléggé beteges, száradnak a levelei, ágai, és eléggé lecsupaszodtak, de azokon is van paradicsom. Korábbi években mindig permetezés és trágyázás nélkül is mindig volt sok paradicsom, lehet hogy idén nem jön össze, ahogyan sárgabarack is alig volt idén... Az a baj, hogy nem értek a permetezéshez, nem tudom milyen betegség ellen milyen szer kell.
2015. aug. 6. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi mindent megadtunk neki,igaz érik is ,még a befőzni való is .
2015. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így, hogy mondod, a paradicsom nálam is késett vagy 2 hetet a paprikához képest. Előző években mindig egyszerre kezdett el teremni a paprika és a paradicsom, és tudtam lecsót csinálni. Most június elején még csak paprikám volt. Igaz, én elpalántoltam már március elején a paprikát és paradicsomot, és a fagyosszentek nem vitték le (csak a sárgabarackomat).
2015. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tápanyaghiánynál lassulhat az érés (pl. mikroelemek és K hiány),tehát vagy nagyon alapos szerves trágyázás vagy műtrágya ajánlott jövőre,gombabetegségek is tönkretehetik a termést,hiába vannak már nagy zöld paradicsomok,egyes betegségeknél barnásan lerohad a termés vagy már nem tud beérni annyira legyengült a növény. Nem is beszélve a rovarokról, főleg a vándorpoloskáról ami tönkreteszi a termést. Ha jövőre alaposan trágyázol és permetezel (kérj segítséget ) akkor garantált lesz a siker,közel 25 éve termelek tehát tapasztalatból mondom.
2015. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!