Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szivattyú miért nem szállítja...

Szivattyú miért nem szállítja rendesen a vizet?

Figyelt kérdés
Üdv. Van egy Elpumps 1300b kerti szivattyúm. A szívó oldal pvc nyomócsőből van összeragasztgatva a nyomó oldalon 3/4" tömlő van. Feltöltöttem a szívó ágat teljesen vízzel majd a szivattyút bekapcsolva nem szállítja a vizet. Már mindent megpróbáltam ,hogy hátha valami voodoo -val elindul. Végül is megtaláltam a módját. Viszont nagyon furcsa a dolog. Ha a nyomó ágon kb 30 cm hossznál elzárom (megtöröm) a tömlőt,akkor 2-3 mp után már szállít a szivattyú. Egyedül azt nem értem,hogy miért. A nyomó oldalon 99% ban szerintem tömlő van az embereknél. Így mindenkinél levegő van a nyomó oldalon. Szóval gondolom az nem kellene hogy befolyásolja a dolgokat. A szivattyú jet rendszerű,szóval lábszelep nélkül is felszívja a vizet, tök mindegy hogy levegős, kidolgozza. Mi lehet a baj? Szivattyúnak lehet baja? Vagy én bénázok el valamit?

#szállítás #szivattyú #tömlő #szállító magasság
2015. aug. 15. 09:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Még ami kimaradt: a szükséges emelő magasságom nagyjából 1m szóval jócskán a megengedett alatt van. A szívó mélysége a szivattyúnak 9m ,nálam 6 méteres a cső,szóval az is a megengedett alatt van. A szívó oldal sehol sem szivárog. Minden paraméternek megfelel a rendszerem.
2015. aug. 15. 09:35
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is közvetlenül 3/4 tömő van és semmi probléma,a szivattyúm a levegős kutamból lazán hozza vizet, én már pedig a szívásproblémára gyanakszom, tedd a szivattyút egy hordó fölé amit megtöltesz vízzel, ha onnan lazán szívja akkor a kúttal van vmi, ha ott sem jó akkor a szivattyú hibás.
2015. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

rövid csővel próbáltam már vödörből. Onnan működött. Feltöltött csőnél egyértelműen látszik,hogy nem szivárog mivel nem csökken a vízszint benne.

Ugyan ilyen szivattyú van a hidrofor tartályon is ami még minimum 1 méterrel magasabban van mint a kerti locsoló szivattyú szóval a szívó magassággal sem lehet baj. Nekem az a gyanúm,hogy vagy a szivattyú hibás vagy méginkább van valami kis apróság amit nem veszek észre és én vagyok a béna.

2015. aug. 15. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyomóághoz tegyél egy rugós visszacsapó szelepet, és akkor olyan mintha meg lenne törve míg nem lesz elég nyomás,nekem is van, habár nekem anélkül is működik.
2015. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok. kipróbálom. köszi.
2015. aug. 15. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!