Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki termel magának annyi...

Valaki termel magának annyi élelmet, hogy boltba járkálás nélkül eléljen belőle? Mennyire van szükség 1-2 emberrel számítva?

Figyelt kérdés

Egyáltalán meg lehet ezt oldani, hogy a téli hónapokba is legyen?


a húsevés az kimaradhat ez esetben



2015. aug. 15. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi pl. elég sok mindent megtermelünk 3 főre 3300m2-es területen,melyből télre is teszünk el húst,befőtteket és savanyúságot (100 baromfi, 50 tő paradicsom,50 tő uborka,káposzta,hagyma,répa,tök, 30 gyümölcsfa, stb.) , de azért boltba járkálás nélkül igen nehéz megoldani manapság,ahhoz külön kellene a gabonát is termelni,de egyébként meg lehet oldani csak sok befektetés kell hozzá.
2015. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kenyérért sem szeretnél boltba járni? Lisztet vennél nagy tételben, vagy kombájnod és malmod van, hogy saját liszted legyen? Tészták kiesnek?


Mi sem sok növényi terméket veszünk, nagyjából fejenként 500 m2-en lehet megtermelni egy embernek való zöldségeket, 250 m2-en gyümölcsöket (felnőtt, termő fákat feltételezve).

2015. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap láttam egy cikket,de csak a főcímet olvastam,hogy egy házaspár 2 évtized alatt lett teljesen önellátó.
2015. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, régi álmom ez, hogy függetlenítsem magam és kevésbé legyek kiszolgáltatva a rendszernek, csak ezért kérdeztem


de nem értem 500m2-n mit termelek, hogy egész évre jó, a zöldségek,gyümölcsök legjobbjai nyáron érnek

?


2-s Kenyérről lemondtam, annyira nem is kívánom, persze nem is a teljes függetlenedés kell, de mégis, hogy legyen egy biztonságérzete az embernek


21f

2015. aug. 18. 01:48
 5/13 A kérdező kommentje:
2 évtized, az rengeteg, esetleg ha megtalálod a cikket linkeld be légyszives
2015. aug. 18. 02:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nyilván csak azt tárolod el télre, ami tárolható, ezt nem nehéz belátni. Ahogy régebben csinálta a nép, mondjuk 20-30 évvel ezelőttig.

50 m2-en lesz neked legalább 2 mázsa krumplid, ami kitart egy évre egy főnek. 50 m2-en bab. 50-en zöldség, répa, cékla, egyéb gyökérzöldségek. Tárolható termény még a káposzta, karalábé, sütőtök, téli retek, fűszernövények, stb. Fagyasztóban vagy befőttesüvegben zöldbab, borsó. Savanyúságokat raksz el. Paradicsomlevet főzöl be.

A maradék földön termeled meg a nyári idénynövényeket, amiket csak frissen tudsz használni.

A gyümölcsöket befőttként és lekvárként tartósítod.


Mint írtam, mi is így teszünk, és nagyon ritkán veszünk bármilyen növényt enni. Mondjuk télen banánt meg paradicsomot.

2015. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kb 1100 m2 a porta. Vannak gyümülcsfák.16 alma, 14 körte, 15 ősszi, 4 meggy, 8 szilva, 1 cseresznye, 1 birs, 1 mogyoró, kb 400 szamóca, párméter málna, 60 tőke csemegeszőlő, 1 füge. A fák lapos korona formájúak, így a közöket is beültetjük. Krumpli, bab , sárgarépa, petrezselyem, pasztinyák, zeller, lestyán, hagyma, káposztafélék, borsó, uborka, főző és sütőtök, 200paradicsom, 500paprika - fehér, kápia, fűszer, csillagtök, tojásgyümölcs, 30-40 csemege kukorica, saláta, retek. Mindenből többet ültetünk, ha kedvezőtlen évben is elég legyen 4fős családnak. Bőségben elrakjuk, tartósítjuk vagy ismeretségi körbe elajándékozzuk.

Akinek megfelel a "bolti" annak nem érdemes termelni, sok vele a munka, és némi gyakorlat is kell hozzá. Vetőmagot meg fogjuk amit tudunk és jó fajták, és így csak a munkánkba van. A teljesség igénye nélkül, ennyi.

2015. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mennyi időt igényel naponta átlagban kb?


És olyan magról csinálod, amit nem kell újra vásárolni mindn egyes évben?

2015. aug. 18. 10:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom a családjával (5 fő) magának termel 2 hektáron szinte mindent,télre megtöltik a hatalmas kamrát mindennel, és a fagyasztóládákat hússal, és rengeteg disznó húst füstölnek.


Ez mind jól hangzik de hatalmas munka van vele és hatalmas kiadások, ezen a nyáron csak a vegyszer és az öntözés jóval 100E FT felett volt nekik, öntözés nélkül odaveszett volna minden...

2015. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi időt töltünk a kertbe, soha nem számoltam a "hatékonyságot". Mégis valamit, max kellemes fáradságig csináljuk csak, de vannak olyan napok, hogy csak végig járjuk a kertet, minden rendben, akkor pihike vagy más tevékenység van. Kivétel a krumpi ásás, ott a gyerekek is szoktak segíteni összeszedéskor. Melegbe inkább korán kelünk, 9-10 óra körül bejövünk.

Amit lehet magokat magunk termeljük/szedjük. Az hogy F1 meg ilyen elnevezések saját tapasztalatom alapján becsapás többségében. Ha otthon összekereszteződik kétfajta, az is F1 lesz. Már csak egy ember kell, aki a jobb, ha úgy tetszik nemesebb egyedeket ki tudja választani, melyiket akarja tovább vinni. Valamikor ezek voltak a tájfajták. Ahogy számoltam hektáronként tizen huszon millcsiket teremne, ha benne lennénk a kosárba. Saját magunknak viszont megsporólhatjuk. Nekem nem szinpatikus, hogy aranyárba mennek a vetőmagok.

Kezd el és fog jönni magától, egy kis tanulás, egy kis odafigyelés és jó lesz. Sok sikert.

2015. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!