Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet ilyenkor borsót vetni?...

Lehet ilyenkor borsót vetni? Érdemes? Mikorra lesz belőle vmi?

Figyelt kérdés

Bálint gazda honlapján volt egy cikk, hogy mit ehet ilyenkor nyár végén vetni.

Borsót is írt.

Nekem a tavaszi sem sikerült, májusban vetettem, kibújt, nőtt is, de nem lett belőle semmi, nem hozott termést, aztán elszáradt. Pedig locsolva volt rendesen.



2015. aug. 19. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Későn ültetetd májusban. A nagy hőség agyonüti, ha 25 foknál melegebb van, mikor virágzik, semmi se lesz belőle. A borsót két héttel a bab előtt el kell ültetni, a babot nálunk (Bükkalja) az év századik napján kell ütetni, mer', szemben a borsóval, fagyérzékeny (ez április 10.) És alaposan megdolgozott talajt és indító nitrogénműtrágyát igényel. Napvilágnál nem szabad locsolni, mert ha harminc fokban a hideg víz megüti, menten leszárad, akárcsak a bab.

Elméletben lehet ilyenkor is borsót ültetni, de akkor most ültesd el, mert már egy hét úlva is késő lesz, és ha októberben 20-25-éig kitarta fagymentes, szép idő, akkor sikerülni fog. De ez ősszel mindig lutri.

Ha akarsz még valamit vetni, toljál hónaposretket. Az még szépen beérik, ilyenkor már földibolha sincs, de azt is locsolni kell!

2015. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

délután nézek borsót.

de az a baj, hogy a nagy áruházakban már nem lehet ilyesmit kapni, mez.gazdasági bolt meg nem nagyon van ami útba esik.

na majd szétnézek.

a retket nem esszük, de köszi.

2015. aug. 19. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Borsót lehet vetni de ha nagyon meleg lesz még akkor megsínyli, a borsó nagyon vízigényes növény, tehát a sikeres termesztéséhez ilyenkor locsolni kell ha nem esik az eső.
2015. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, borsót április közepe után nem érdemes, ha nem tudod állandóan öntözni, de igazán jó termés általában csak márciusban vetve lesz belőle. A hosszú nappalok és a meleg hatására olyan hormonokat kezd termelni, amik leállítják a növekedést, és beindítják a virágzást, akkor is, ha későn vetetted, és még csak egy 15 cm-es cérnaszál az egész.


Most már inkább csak rövid tenyészidejűt vegyél (kifejtőborsót, pl. én Rajnait szoktam), a hosszú tenyészidejűek augusztus végén vetve már bizonytalanok, csak hosszú, meleg ősz esetén tudják kifutni magukat.

És azt is jól írja a kolléga, hogy sokat kell öntözni, ameddig még meleg lesz. Utána a fagyokig nyomni fogja, nem áll le, mert olyankor már rövidek a nappalok és nincs meleg, amik az említett hormont beindítanák.

2015. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. aug. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!