Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi van ha nem metszem a...

Mi van ha nem metszem a szöllőmet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Röpke pár év alatt tönkre megy. Nem 7-8 mondjuk 3.
2015. aug. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennek én jó pár éve utánanéztem, mert az ilyen kérdésekre az ember nemigen kapja meg a választ a szakkönyvekben. Az egyikben felleltem. Csak az történik, ami az ilyen kúszónövényeknél történik: iszonyú hosszú, elágazó ágai lesznek, mindent benő és felkúszik. Az össztermés nem csökken, de az egyes fürtök kicsik maradnak. Szóval kezelhetetlen lesz a tő, a környezet élhetetlen, szóval pont az marad el, ami a lényege, hogy ott van, közelébe lehet menni, kis helyen tartható, le lehet szedni a termést.
2015. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így tudtam és csinálom. Van egy új módszer amit érdemes megnézni/meghallgatni. A kialakítása munkaigényesebb. utána viszont előnyösebb lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=QuR-EZZHQUY

2015. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már láttam több ilyen ültetvényt, aminek a metszésével felhagytak, haláleset vagy betegség miatt.

Az első évben lesz rengeteg fürt, amit a növény nem tud rendesen kinevelni, nem fognak rendesen beérni, nagyon alacsony marad a cukorfok. Közben a hajtások nevelésére nem marad energia, nem érnek be rendesen, a többség elfagy télen, még egy enyhe télen is, csak a hajtások töve (alsó 1-2-3 rügy) marad meg, de ez se mindenhol, mert sok részen még az előző évi részek is elfagynak.

Utána ez válik általánossá, minden évben sok lesz a visszafagyás.

Sok szőlő, pl. Othello képes minden rügyön teremni, még az alvó rügyek is gyakran hoznak fürtöt. Az ilyen típusúak fognak teremni, bár egyre kevesebbet. Mások viszont (sok csemegeszőlő) csak a 3-4. rügytől hoznak fürtöt, ezeken nem lesz termés, mert azok a részek lefagynak.

A sok hajtás miatt nagy dzsumbuj alakul ki, így a gombabetegségek nagy kárt okoznak, némely esetben nem csak a termést viszik el, hanem a hajtásokat is annyira károsítják, hogy emiatt fokozódik a visszafagyás.

Egy idő után egyre jobban legyengül a tőke, már kevés hajtás esetén se lesz rendes növekedés és termés, és elpusztul a szőlő.

2015. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!