Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hóbogyó-jól szaporítottam/jó...

Hóbogyó-jól szaporítottam/jó hely lesz ez neki?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam el egy ismerősömtől 2 Hóbogyó(Symphoricarpos albus) vesszőt és egy tövet. A vesszőket ledugványoztam(a szakirodalom szerint augusztusban kell dugványozni), a tövet pedig ideiglenes helyre ültettem ahonnan, majd néhány hét múlva kerül a végső helyére. Addig gondolom kicsit megerősödik. Nyaraló házhoz vízpartra szeretném ültetni ahol nem mindig van lehetőség az öntözésére de mindig nedves a talaj.

2015. aug. 23. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
a hóbogyó igénytelen,nem válogatós fajta, tehát elm. jó helye lesz, félfásan jún-augusztus között szoktunk dugványozni valóban, de sokat érdemes letenni mert nem 100%-os az eredés, a gyökeresedés serkentését/esélyét gyökereztető hormonnal szoktuk növelni.
2015. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tövet ne néhány hét múlva ültesd a végleges helyére, hanem novemberben, lombhullás után. Igazából, legjobb lett volna akkor kiásni, most legyengül így levelesen átültetve. Jól metszd vissza, ha esetleg nem történt meg még a dolog.


A dugványozás szabályaival tisztában vagy? Nem egy méteres hajtást szúrtál le, ugye?

2015. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!