Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágot vessek?

Milyen virágot vessek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 ezer négyzetméteres füves udvar, amit szeretnék virágmaggal bevetni, hogy ne kelljen hetente nyírni, hanem elég lenne 2-3 kaszálás évente, és így is esztétikus tudna maradni.

Találtam neten több ilyen magot is és keveréket is, de jó lenne ha valaki saját tapasztalata alapján ajánlna magot, esetleg több fajtát is. Olyasmire gondoltam, amit egyszer kell csak elvetni, utána már a saját magját elszórva fenntartja magát.



2015. aug. 26. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

lekeményedett füves földbe nem nőne ki szerintem semmilyen mag gazon kívül, valami vad, mezei virággal próbálkozhatsz

pl nálunk egyszer a búzavirág nagyon elszaporodott meg a kamilla, de már kiirtottuk

2015. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy jövőre gyűjtök magokat a helyben honos virágokból. Időnként tele van gyermekláncfűvel az udvar, de idén az aszály miatt nem borult sárgába minden. Búzavirág jó ötlet, pipacs is néha kel pár darab, és most is van valami fehér virágos növény. Kamilla jó lenne, de az a szikes talajt kedveli, itt pedig homok van. Majd nyitott szemmel járok.

Köszönöm a választ!

2015. aug. 28. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!